Adalet Krizi-İslami Sohbet

yorum yok
2 views okuma
14 Ağustos, 2012

Hukuk ve Adalet Krizi

Hırsızlık ne kadar yaygın hale geldi… Ceza Kanunu var, polis var, mahkemeler var, hapishaneler var… Bunlar hırsızlığı önleyebiliyor mu? Hayır önleyemiyor.

Seks suçları patladı… Fuhuş mafyası, çeteler büyük bir sektör oluşturdu… Yurt dışından fahişe getiriliyor… Ahlaksızlık gırtlağa kadar… Kanunlar, kolluk kuvvetleri, mahkemeler bunlara engel olabiliyor mu?

Avrupa’nın en büyük Adliye sarayını inşa ettik. Bir ordu kadar savcı, hakim var. Yine de suçlar artıyor, dosyalar artıyor. O kadar çok dosya var ki, Yargıtay temyiz müracaatlarına bakmaya yetişemiyor.

Bendeniz yıllar boyunca çok ağır ceza mahkemelerine gidip gelmişimdir. Bir mahkeme bazen günde 25 dosyaya bakıyor. Davalar uzuyor uzuyor uzuyor…

Türkiyenin hukuk sistemi, sosyal bünyeye, millî kimlik ve kültüre uygun değildir.

Yeni Ceza Kanununda zina suç değil.

Adam gece evine geliyor, karısını aşığı ile yatakta çıplak olarak basıyor. Aklı başından gidiyor, bıçağı kaptığı gibi… Sonra ne oluyor? Adam yaralamaktan tutuklanıyor, zindana atılıyor. Karıya ve aşığına ceza yok. Çünkü zina suç değil. Olacak şey değil.

Üç fakir çocuk birkaç dilim baklava çalıp yiyor. Tatlıcı ben onları affettim diyor ama devlet ve hukuk affetmiyor… Beride birileri yüz milyonlarca dolar götürüyor, yakalarına yapışan yok.

Son otuz yıl içinde bu ülke, bu devlet, bu halk finans spekülasyonlarıyla, yapay enflasyonla, banka alavere dalavereleriyle yüz milyarlarca dolar dolandırıldı. Hukuk onları cezalandırmıyor.

Demek ki, bu hukuk sistemi ile toplumsal barış, sosyal adalet, bildiğimiz adalet, güvenlik, huzur sağlanamıyor.

Suç işleyenlere yeterli ceza verilemiyor.

Bazen hiç ceza verilmiyor.

Bursa’da otomobille otobüs durağına dalıp beş kişiyi korkunç şekilde öldüren katil on ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılmadı mı?

Suçlulara verilen cezalar caydırıcı olmaktan uzak.

Peki bu hukuk krizinin çare ve çözümü yok mudur?

Vardır… Nedir… İslam’dır… Peki, İslam uygulanabilir mi? İki sebeple uygulanamaz. Birincisi Batıcılar ve Bâtılcılar istemezler, karşı koyarlar. İkincisi, İslam’ı uygulayacak yeterli sayıda vasıflı, kültürlü, güçlü Müslüman yok.

Ne olacak bu memleketin, bu halkın, bu devletin hali…

Böyle giderse büyük sarsıntı ve çöküş olur.

Hukuk ve adalet konusunun hiç şakası yoktur.

 

islami sohbet kanalları,islami sohbet odalari,nur islami sohbet,ideal sohbet,mynet sohbet,duabahcesi,islami evlilik,islami sohbet net


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*