Allah’ın rızasına Nail OLan İnsanlar Kimlerdir

yorum yok
12 views okuma
29 Ağustos, 2014

Allah’ın rızasına Nail OLan İnsanlar Kimlerdir,Kardeşlerim Şunu Kesinlikle Aklımızdan Çıkarmayalım Niye Diyecek Olursanız Yaratılıs amacımızın Allah’a teslimiyet olduğundan ve ona kulluk ederken rızasını kazanmamız gerekliliğinden bahsetmiştik. Şimdi Kuran’da Allah’ın Rızasıyla alakalı bir kaç ayete bakalım ve Rabbimiz’in Rızasını nasıl örneklendirdigini görüp düşünmeye çalışalım. Fazla söze ne gerek var en güzel söz Allah’ın değil mi!
Sende sabah akşam O’nun rızasını isteyerek Rablerine dua edenlerle birlikte sabret. Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan kaydırma. Kalbini bizi zikretmekten gaflete düşürdüğümüz, kendi istek ve tutkularına uyan ve işinde aşırılığa gidene itaat etme.
18-KEHF SURESI AYET: 28
İnsanlardan öylesi vardır ki, Allah’ın rızasını aramak amacıyla nefsini satın alır. Allah kullarına karşı sefkatli olandır.
2-BAKARA SURESI AYET:207
Yalnızca Allah’ın rızasını istemek ve kendilerinden olanı köklestirip-güçlendirmek için mallarını infak edenlerin örnegi, yüksekçe bir tepede bulunan , sağnak yağmur aldıgında ürünlerini iki kat veren bir bahçenin örneğine benzer ki ona sağnak yagmur isabet etmese de bir çisintisi (vardir).Allah, yaptıklarınızı görendir.
2-BAKARA SURESI AYET:265
De ki:” Size bundan daha hayırlısını bildireyim mi? Korkup sakınanlar için Rableri katında içinde temelli kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler, tertemiz esler ve Allah’ın rızasi vardır. Allah kullarını hakkıyla görendir.”
3-ÂLI IMRAN SURESI AYET:15
Allah’ın rızasına uyan kisi, Allah’tan bir gazaba ugrayan ve barınma yeri cehennem olan kisi gibimidir? Ne kötü barınaktır o.
3-ÂLI IMRAN SURESI AYET:162
Allah, mü’min erkeklere ve mü’min kadınlara içinde ebedi kalmak üzere, altindan ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde güzel meskenler vaadetmistir. Allah’tan olan hosnutluk ise en büyüktür. İşte büyük kurtulus ve mutluluk budur.
9-TEVBE SURESI AYET:72
Binasının temelini, Allah korkusu ve hoşnutluğu üzerine kuran kimse mi hayırlıdır, yoksa binasinin temelini göçecek bir yarin kenarina kurup onunla birlikte kendiside cehennem etesi içine yuvarlanan kimse mi? Allah, zulmeden bir topluluga hidayet vermez.
9-TEVBE SURESI AYET:109
Ve onlar Rablerinin hosnutlugunu isteyerek sabrederler, namazı dosdogru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açik infak ederler ve kötülügü iyilik ile savarlar. Iste bunlar içindir ölümsüz yurt.
13-RA’D SURESI AYET:22
Rabbine, hosnut edici ve hosnut edilmis olarak dön.
89-FECR SURESI AYET:28

dini sohbet, islami sohbet,dini portal, islami portal, dini chat, islami chat,muhabbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet sohbet,muhabbet,dinimuhabbet,chat,mynet sohbet


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Hastalık, fakirlik, iftiraya uğramak gibi dert ...

Sual: Allahü teâlâyı sevmek nasıl olur? CEVAP Allahü teâlâyı sevmek ...

Sual: Allah’ı niye sevmek gerekir? CEVAP Allahü teâlâyı sevmenin beş ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*