Allah’ın Sevgisine Ulaşmak İçin – Menzil Sohbet

yorum yok
12 okuma
25 Aralık, 2011

İslam dini, insanın çevresindekilere karşı sorumlulukları olduğunu bildirir. Müslümana öncelikle ailesiyle, sonra muhtaç olan akrabalarıyla, daha sonra komşuları ve aynı şehirde yaşadığı insanlarla elindekileri paylaşmak emredilmiştir. Aslında bu emirle insanoğlunun dünyaya, dünya mülküne aşırı şekilde bağlanmaması istenmektedir.

İnsanoğlunun dünyadaki zenginliği bir imtihan ve sorumluluktan ibarettir. Bu sorumluluğun altından kalkmak için, islamın paylaşma hususunda gösterdiği yolda yürümek önemlidir. Şüphesiz bu yürüyüş öncelikle şahıslara ve topluma huzur getirecektir. Kardeşlik ve sevgi bağlarını güçlendirecektir. Zengin ile fakir arasında görünmez bir uçurum hepimizin malumu. Allah Teala işte bu uçurumu kapatma, örtme görevini zengine vermiştir. Dolayısıyla bu görev zengin kişi için bulunmaz bir fırsattır. Çünkü zengin paylaşarak zenginliğini ibadetle taçlandırmış olacaktır. Zengin kişiler bu karlı ticaretin değerini bilmeli ve bu fırsatı değerlendirmelidir.

Bir söz

Sözünü tartmayan cevabından incinir (Şeyh Sa’di Şirazi (k.s.)

MENZİL SOHBET ODALARİ

Bir önceki yazımız olan Besmele - Menzil Sohbet başlıklı makalemizde menzil sohbet ve menzil sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İyi bir insan, kendine ve başkalarına zararı olmayan kimse demektir. Allahü ...

Umre konusuna, kaldığımız yerden devam ediyoruz efendim... İhrâmdan ...

Hatme ve vird sohbeti - Nakşibendi Menzil ile ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*