Balyoz davasında ‘hakaret’ gerginliği

1 yorum
5 views okuma
20 Ağustos, 2012

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu komutanları emekli orgeneraller Çetin Doğan ve Ergin Saygun ile Koramiral Abdullah Can Erenoğlu’nun da aralarında bulunduğu 250’si tutuklu 365 sanıklı ”Balyoz Planı” davasının 99’uncu duruşması başladı.

Duruşmada sanıklardan Çetin Doğan, önceki gün başladığı esas hakkındaki savunmasına devam etti. Doğan’ın, bilirkişi raporlarını, mahkeme heyeti ve soruşturma savcılarının bu konudaki işlemlerini eleştirmesi üzerine Başkan Diken, ”Yanlış söylüyorsunuz. Bilirkişi incelemeleri ile ilgili mahkemeyi suçluyorsunuz ama soruşturma sırasındaki incelemeleri cumhuriyet savcısı talimat vererek yaptırır. Ayrıca cumhuriyet savcıları, kimsenin lütfuna bağlı değildir. Savcı emir verir, kurumlar da bu emri yerine getirir, getirmek zorundadır. Mahkeme heyeti ve savcısını suçlayan, hakarete varan sözler söylüyorsunuz” dedi.

Diken, Doğan’ın başından beri cumhuriyet savcısı ve mahkeme heyetine yönelik hakaret içeren sözler sarf ettiğini söyledi. /AA

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*