Bilecik Tugayında Dine Hakaret

yorum yok
23 views okuma
2 Ocak, 2013

“Allah! Allah! Diye askerine hücum ettiren bir ordu, nasıl Allah’ın evi Camiye bomba atmayı düşünür?” diye sorulduğunda, eski Genelkurmay Başkanı İlker BAŞBUĞ bütün Türk Milleti’nin hislerine tercüman oluyordu.   Tabi ya bu nasıl olabilirdi ki? Hiç Müslüman Türk Askeri Allah’ın Evi’ne zarar verir mi?

Ama hiç inanmak istemesek de, TSK’nın içinde “birileri” Camiyle ve Camiye gidenlerle alay ediyor, aşağılıyor, küfrediyor, fırsatını bulduğunda da linç ediyor…

İnanmak istemeyenlere bir örnek de bizden!

Tarih daha çok yeni; 16 Kasım 2012

Yer; 2’nci Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı içindeki Cami

16 Kasım günü öğlen saatlerinde J. Bçvş. Özler BİRLİKBAŞ kışla içerisindeki Cami’ye ayağında botlarıyla giriyor ve ağza alınmayacak küfürlerle içeride namaz kılan ve Kuran okuyan erleri aşağılıyor. Kusura bakmasın İlker Paşam ama Müslümanların ibadethanesi olan Camiye pis botlarıyla girmek değil “Allah! Allah! diye düşmana hücum ettiren” Türk milletinin Ordusu, işgal orduları tarafından bile cüret edilemeyecek bir hakarettir kutsal değerlerimize…

J. Bçvş Özler BİRLİKBAŞ bununla da kalmıyor yanına çağırdığı ibadet eden J.Erler Aziz KUŞBEY, Levent AKTAŞ, İbrahim KARADENİZ, Fethullah KORKMAZ, Hamit KEGAN’ı çok çeşitli küfür ve hakaretler ediyor. Eline aldığı Kuran’dan mealler okumaya başladı. Mealleri kendi kafasına göre değiştirerek İslamiyete hakaretler etti. Erlere “Kuranın Arapçasını siktir et, okuma” dedi. Erlerden biri bu durum karşısına kendisini uyarmak isteyince “Lan, siz orospuya sikiş mi öğretiyorsunuz” diye bağırdı.

Peki buradan soruyoruz TSK’nın modern, demokrat ve çağdaş komutanlarına nerede inanç ve ibadet özgürlüğü, nerede manevi değerlerimize saygı?

Yoksa “Allah! Allah!” diyen Mehmetçikler sadece “Düşmana hücum ederken mi?” aklınıza geliyor?

Hayır hayır tabiiki öyle değil Türk Ordusu şehit ve gazilerin yuvası, “Peygamber Ocağı”dır.

Ama bu olay; Bilecik Er Eğitim Tugayı’nda kapatılarak sorumlular hakkında hiçbir işlem yapılmıyor.

 

KAYNAK: www.pasakeyfim.net


Benzer Yazılar

[caption id="attachment_9976" align="alignleft" width="180"] ...

Türk Silahlı Kuvvetleri, muvazzaf (daimi)/sözleşmeli subay ve astsubay ile uzman ...

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*