Bingöl’de Kalleş Saldırı

Bingöl-Muş karayolu 11 Evler mevkiinde askerleri taşıyan otobüsün geçişi sırasında roketatarlı saldırı düzenlendi.

 

İNTERNETHABER – Bingöl’de askeri konvoyun geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda Türkiye’nin canı bir kez daha yandı.

Gelen ilk bilgiler 4 askerin şehit olduğu yönündeydi. Ancak dakikalar ilerledikçe şehit sayısı artmaya başladı.

Son rakam 10 şehit 70 yaralı… Askerlerden 2’si kaldırıldıkları hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

HEPSİ SİLAHSIZDI

Valinin son açıklamasına göre vurulan konvoy izinden dönen askerleri taşıyordu. 3 araç vardı ve askerlerin tamamı silahsız ve sivildi.  

Olay yeri civarında hava destekli operasyon başlatılırken, hastanedeki yaralılar için Bingöl Belediyesi’nin hoparlörlerinden kan ihtiyacı anonsu yapıldı.

 

UZAKTAN KUMANDA İLE PATLATILDI

Bingöl’de bugün öğle saatlerinde PKK’lı teröristler askeri konvoyun geçişi sırasında karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlattı. 

Bingöl-Muş karayolunun 20’inci kilometresindeki Onbirevler Mevkii’nde PKK’lılar bugün saat 12.45’de askeri konvoyun geçişi sırasında karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi, ardından gizlendikleri yerlerden uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Konvoyda bulunan askerlerin PKK’lılara karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, çok sayıda yaralı Bingöl Devlet Hastanesi’ne getirildi.

ROKETATARLI SALDIRI

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptığı ilk açıklamada PKK’lıların askeri konvoya roketarla saldırdığını belirterek, “48 yaralıdan 34’ü Bingöl Devlet Hastanesi’nde, 14’ü ise Solhan ve Muş Devlet Hastanelerine kaldırıldı”dedi.

ekran-resmi-2012-09-18,-17.55.04.png

ŞEHİT SAYISI ARTIYOR
2.20120918172430.jpg
İlk açıklamalarda şehit sayısı 4 olarak verilmişti. Vali daha sonra yaptığı açıklamada 7 askerin şehit olduğunu 63 askerin yaralandığını açıkladı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan durumları ağır olanlardan arka arkaya kötü haber geldi. Son rakam 10 şehit. Sayının daha da artmasından endişe ediliyor.

YARALI SAYISI DA ARTTI

Bakan Cevdet Yılmaz’ın yaptığı açıklamaya göre yaralı sayısı da değişti. Bakan’ın verdiği bilgiye göre sayı 70 yaralı…

ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLMAYA BAŞLADI

ŞEHİT ASKERLER:
-Anıl Eruluç,
-Eren Kubal

YARALI ASKERLER: 20239.jpg
-İrfan Yeşilyol, Uysal Çınarcık, Fesih Akın, Abdulkadir Çetin, Fatih Bulu, Ekrem Aktaş, Mehmet Dildar,

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATIYOR:

“Otobüs alev içindeydi. Dört asker yaralıydı. Ambulanslar hemen yetişti, hastaneye götürüldü. Benim hastaneye götürdüğüm askerlerden biri ‘bize roket atmışlar’ dedi.”

KÖY KORUCUSU:

“Ben yanlarına gittim, bomba yerleştirmemişler. Diğer tepeden iki roket atmışlar. 4 km ileride jandarma karakolu var. Araç alev topuna dönmüş. Bir tek araç isabet almış.”

CENAZELER ADLİ TIP’TA

Bingöl-Muş karayolundaki terör saldırında şehit olan 10 askerin cenazesi Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.Bingöl-Muş karayolunda öğlen saatlerinde meydana gelen terör saldırısında şehit olan 10 askerin cenazesi, Bingöl’deki hastanelerden alınarak ambulanslarla Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bingöl, Muş, Elazığ ve Erzurum’da bulunan yaralıların tedavisi ise sürüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Hat Sanatlarına İlgi - Sohbet odalari - İslami sohbet başlıklı makalemizde Hat Sanatları, islami sohbet odaları ve Kanal 7 Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Okunma Sayısı ;

Bingöl’de Kalleş Saldırı Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve türkiyeye gönül veren Müslüman kardeşlerimiz tekrardan devam diyerek akp
1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp seçimlere hızlı bir şekilde başlangınıcını yapdı ve şöle bir bakıcak
Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek Foksiyonlarının Düzgün Çalışmasında Büyük Fydası Olduğunu Açıklıyor
Türkiye’de 2500 tane Vatan Haini Pkk lı var Türkiyede Bu Rakamları Görüyoruz Ve Çokda Büyük Deyirler Aslında Sonuna Gelindi Terör örgütü
İstanbul’un 5 ilçesinde 400 polisle Büyük Operasyon Uyuşturucu Tacirleri Her Zaman kendilerine Yeni Birer Mevki Belirliyor Yapılan Büyük

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Yorum yapma kapalı.

Bingöl’de Kalleş Saldırı Etiketler