Bir Doktordan Yılda Kaç Gün Rapor Alınır?

1 yorum
8 views okuma
18 Ekim, 2013

saglik_bakanligindan_sahte_urun_uyarisi_h885081Aile hekimiziniz tek seferde verebileceği istirahat günü 10 gündür, 10 gün sonra sizi kontrol edip hastalığın devam ettiğine karar verir ya da istirahatin yetmediğine karar verirse aynı rapor üzerinden bir 10 gün daha verebilir. Yani aile hekimi tek raporla 20 güne kadar istirahat verebilir.   Memurların aldıkları raporlardan dolayı soruşturma geçirmemesi için yıl içinde aldıkları raporlara dikkat etmeleri gerekir. Memur kendi Aile Hekiminden yılda 20 güne kadar rapor alabilir ancak 20 günü geçmesi halinde şu uygulamalrı takip etmesi gerekir;

Tek hekimin, en çok süre olan 20 gün istirahat raporu vermelerini müteakip memurun iyileşmemesi halinde, memurun bundan sonraki tedavi ve muayeneleri resmi sağlık kurumlarında yapılmalıdır.

Tek hekimden yıl içerisinde 40 günden fazla alınan sağlık raporlarının il sağlık müdürünün belirleyeceği sağlık kurullarınca onaylanması gerekmektedir.

Tek hekimden alınan raporlarının 40 günü geçip geçmediğini hekim takip edemez. Bunun takibini memur yapmalıdır. Bu nedenle bir memur bir yılda aldığı rapor günü sayısının 40’ı aşıp aşmadığını kontrol etmeli ve aştığı taktirde, sağlık raporunu il sağlık müdürünün belirleyeceği sağlık kurulunda onaylatmalıdır. Aksi halde memur soruşturma geçirebilir.  Bir Doktordan Yılda Kaç Gün Rapor Alınır?


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Güzel bir konuya değinmişsiniz, diğer kurumları bilmem ama, Silahlı Kuvvetlerde rapor alanlara pek iyi gözle bakmazlar, kaytarıcı gözüyle bakarlar. Çünkü senin hastalanma lüksün yoktur.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*