“Biz inanan bir toplumuz”

yorum yok
0 views okuma
19 Ağustos, 2012

Milli Görüş camiasının inanan bir topluluk olduğunu belirten Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ”Biz inanan bir toplumuz. İnandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Kimseyle de bir derdimiz yok. Biz birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşabiliriz. Allah’ın emri böyle” dedi. AGD Genel Başkanı Salih Turhan’da hayırlı hizmetlerin öncüsü olmaya devam ettiklerini söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin Ankara şubesi tarafından düzenlenen iftarda konuşan Asiltürk, kimse ile bir dertlerinin olmadığını söyledi. Milli Görüş Camiası olarak Allah’ın emrettiği şekilde yaşamak istediklerini belirten Asiltürk, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerinde ancak başarıya ulaşacaklarını belirterek, “inanan bir toplumuz. İnandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Kimseyle de bir derdimiz yok. Biz birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşabiliriz.

Allah’ın emri böyle. Biz kuluz, yaratılmışız. Yaratanın emrettiği gibi yaşarsak ebedi mükâfatlara ulaşırız. Toplum birlikte olduğu müddetçe Allah’ın rahmeti, bereketi iner. Peygamber efendimiz bir toplumun nasıl karanlıktan kurtulup aydınlığa çıkılacağını gösterdi. Peygamberimiz aramızda. Çünkü onun hadisleri ve ayetleri önümüzde. İşte bundan dolayı yeryüzünün ıslahı için bütün gücümüzle hakkı tebliğ etmek zorundayız.

Bizim için tebliğden başka görev yoktur. Bizler hakkıyla çalışıp görevlerimizi yaparsak dünyadaki bütün zulümler biter ve dünya önümüzde diz çöker. Ya Rabbi, bütün müminleri Livayı Hamd Sancağı’nın altında topla. Ya Rabbi, Resulünün Havzının etrafında bizleri buluştur” diye dua ve niyazda bulundu.

Gecede konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise dernek olarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. AGD’nin büyük bir görev ifa ettiğini belirten Turhan, Enderun görevi ifa etmeye devam edeceklerini söyledi. İslam’la şereflenmiş olmanın büyük bir lütuf olduğunu kaydeden Turhan, “Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak yeryüzünde ki ifsada, fesada karşı nesilleri koruyan ihya ve inşa etme ülküsündeki bir gençlik organizasyonu olarak hayırlı hizmetlerin öncüsü olmaya devam ediyoruz.

Bu vesile ile Ramazanı gerçek manada idrak etmiş olanlardan olmayı ve bu şekilde hakkın rızasına ulaşmış olmayı niyaz ederiz. Bugün yeryüzündeki zulümlerin, savaşların ve gözyaşlarının bir an önce son bulmasını diliyoruz. Ve yaptığımız bütün çalışmaların bu zulümlerin geçmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Muhakkak ki mazlumlar için gerçek bahar gelecektir” diye konuştu. Saadet Partisi YİK Üyesi Şevket Kazan’ın da katıldığı iftarda açılış konuşmasını yapan AGD Ankara Şube Başkanı Hasan Kahraman, davete icabet eden katılımcılara teşekkür etti.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*