Bozuk İlahiyatçılar-Dini Sohbet

yorum yok
6 views okuma
30 Ağustos, 2012

Taqiyyeci ve Kitmancı İlahiyatçılar

TÜRKİYE’de Ehl-i Sünnet İslamlığını yıkmak, onun yerine bid’atları, reformculuğu, Feminizmi, Şeriatsız ve light dini, AB norm ve standartlarına uygun ayıklanmış bir din anlayışını, Fazlurrahmancılığı, Farmason Afganîciliği, Abduhçuluğu, Reşid Rızacılığı, İbn Teymiye fırkasını ve diğer bozuk cereyanları hâkim kılmak isteyenler maalesef taqiyye ve kitman ile kendilerini gizlemektedir.

Müslümanın Müslümanı aldatması, hele din konusunda aldatması haramdır. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz “Bizi aldatan bizden değildir” buyurmuşlardır.

Bazı ilahiyatçılara sesleniyorum:

Fazlurrahman’ın bozuk mezhebini siz doğru kabul ediyorsanız, mertçe bunu açıklamanız gerekir. Göğsünüzü gererek “Evet ben Fazlurrahmana inanıyorum. Onun tarihsellik ve tâtiliye görüşleri doğrudur, Ehl-i Sünnet (hâşâ) yanlıştır” demeniz gerekir.

Böyle yapmıyorsunuz, açık konuşmuyorsunuz ve Fazlurrahmancılığınızı gizliyorsunuz.

Bu iki yüzlülüğünüz bir Müslümana, hele bir ilahiyatçıya yakışmaz.

Fazlurrahman, Kur’andaki üç yüz küsur ayetin tarihsel olduğunu, bu devirde geçerli olmadığı iddia ediyormuş. Siz de açıkça, mertçe, cesurane ortaya çıkınız. Televizyonlarda açık oturumlar, ilmî tartışmalar yapılsın, bunların zabıtları yayınlansın. Herkes eteğindeki taşları döksün.

Evet reformcu beyler ve hanımlar, dinde yenilik ve değişiklik isteyenler, Farmason Afganînin büyük bir İslam önderi olduğunu söyleyenler, Kur’anın Yahudi ve Hıristiyanları İslam’a çağırmadığını iddia edenler, daha bir sürü aykırı inançlar, fikirler, görüşler ortaya atanlar, bırakın şu taqiye ve kitmanı ve mert olun, dürüst olun, açık olun.

Resulullah Efendimizin “Bizi aldatan bizden değildir” tehdidinden korkun.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*