Büyük Ermenistan Hayali – İslami Sohbet – dini Sohbet

yorum yok
6 okuma
14 Aralık, 2011

Ermenilerin fikrine o büyük Ermenistan hayali düştüğünde başladı herşey. Emperyalistler bunun gerçek olabileceğini fısıldıyordu kulaklarına, osmanlı devleti zaten parçalanmış ve balkanları kaybetmişti. Neden anadolu topraklarında da bu gerçekleşmesin? bu hayal ellerini uzatmalarıyla kavrayıp kendilerine çekiverecekleri kadar yakın ve gerçek görünüyordu.
Örgütler ve dernekler arka arkaya kuruldu. Ermeni kiliseleri dini merkezler olmaktan çıkıp terör kamplarına dönüştürüldü. Bu gerçeği 1917 yılında Fransa’da ermeniler tarafından yayımlanan ve Suç Kimde ? Ermeni İhtilal Örgütlerinde adlı kitaptaki bir bölüm açıkça ortaya koyuyor.

Dini Cemaatler, uzun zamandan beri, ermeni ihtilal partilerinin inkılap ocakları olmuş ve en şeytani programlar buralarda hazırlanmıştır. Dini merkezler, silah depoları ve komplo ocakları olmuştu. Dini liderler, söz ve yazı ile kendilerine güvenmiş olan halkı isyana teşvik ediyordu. Artık vaazlarda yüce sözler ve incilin doktrini zikredilmiyordu. Sadakat, doğruluk yerine isyan; insanlık yerine kin, intikam; ahlak yerine alçaklık, rezillik vaaz ediliyordu.

Bir önceki yazımız olan Fırsatları Kıymet Bilmeli - İslami Sohbet - Dini Sohbet başlıklı makalemizde dini sohbet ve islami sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*