Cinsellikten Soğutan Nedenler Nelerdir

yorum yok
9 views okuma
9 Aralık, 2013

Cinsellikten Soğutan Nedenler Nelerdir

Kadınların yaşadığı cinsel problemler ve cinsel isteksizlik bugün internette neredeyse en çok aranan ve hakkında en çok konuşulan konu haline geldi.
Cinsellikle ilgili tabular bu tür problemlerin yüz yüze konuşulmasını zorlaştırıyor. Bu nedenle özellikle kadınlar cinsellikle ilgili cevapları internetten araştırıyorlar.

Peki kadınları cinsellikten neler uzaklaştırıyor?
Uzmanlara göre kadınları cinsellikten soğutan en çok bilinen nedenler şöyle:
İletişimsizlik: Kadınların cinsel işlev bozukluklarıyla ilgili çalışmalar son yıllarda artış gösterdi. Normal cinsel yaşamı devam ederken birdenbire kadının ilişkiden soğuması, cinsel beraberlikten korkması “sorun” olarak nitelendiriliyor.
Prof. Dr. Halim Hattat, “Kadınların en belirgin şikayetleri cinsel davranışların ötesinde, sevgi, iletişim kurma, dokunma konusunda tatminsizliktir. Sorun, cinsel cazibe ve istekle ilgili problemler etrafında toplanmaktadır” diyor.
Testesteron eksikliği: Kadınlarda cinsel isteği oluşturan testesteron eksikliği halinde “uyarılma” ve “isteksizlik” sorunu meydana geliyor. Hem ilaçla hem de ilaçsız tedavisi mümkün.
Antidepresan kullanmak: Herkesin seks isteğini bu şekilde etkilemese de çoğu kadının seks isteğini azaltır.

Doğum kontrol hapları: Doğum kontrol haplarının farklı yan etkileri olabiliyor. Sinir, başağrısı, kilo alımı ve cinsel isteksizlik gibi. Bu haplar yaygın olmasa da bazı kadınların seks isteklerini azaltıcı rol oynayabilir. Bunun yanı sıra spiral, prezervatif gibi araçlar da kadınların seks isteklerinin azalmasına neden olabilir.
Emzirme: Emzirme döneminde vücut prolaktin hormonu salgılar. Bu hormon da seks isteklerini azaltır. Ama seks isteği doğumdan sonra üçüncü ayda eskisi gibi olmaya başlar.
Uykusuzluk: Uyku enerjimizi toplamamız için olmazsa olmazdır. Uykusuzluk cinsel istek üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Yeterli enerjiyi alamayan bünye, sekse karşı da motive olamaz.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İslamda ilk gece ilk cinsel ilişki, islamda gerdek gecesi zifaf İslamda gerdek ...

Dinimizde Cinsel Ürünler Kullanmak Caiz Midir İslâm dininde, Kur’an-ı Kerimde ...

Dinimizce erkek ve kadının evlendiği ve beraber geçirecekleri ilk gece yani ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*