Dinimizde Cinsel Ürünler Kullanmak Caiz Midir

yorum yok
216 views okuma
7 Şubat, 2014

nurDinimizde Cinsel Ürünler Kullanmak Caiz Midir İslâm dininde, Kur’an-ı Kerimde de belirtildiği üzere Allâh kullarına evlenip, aile olmalarını ve çocuk doğurup evliliklerini perçinlemeyi emretmiştir. Bunun dışında girilen gayri meşru cinsel ilişkiler, nikahlı eşi dışında başka ürün veya malzeme yoluyla bu ihtiyacını giderenler iyi karşılanmamıştır. Bu tür yollar haram kılınmıştır ve kullananlar günaha girmiş sayılmıştır.

Hz. Peygamber (s.a.): “Ey gençler topluluğu! Sizden evlenme çağına gelip de buna güç yetirenler evlensin, evlenmeye imkân bulamayanlar da oruç tutsun, çünkü oruç şehveti kesicidir.” (Buhârî, Nikâh 2) buyurmuştur. Bu ayette belirtildiği gibi, kişinin evliliğindeki helali eşi dışında herhangi bir yola başvurması kesinlikle caiz değildir.

Ancak, kişilerin sağlık açısından bir rahatsızlığı bulunuyorsa bir süre ilaç kullanmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Ancak bu ilaçları sağlık sorunun dışında kullanıp alışkanlık haline getirenler için haramdır. Fakat bazı İslamcılar, cinsel şehvetini yenmek için zinaya düşmemek adına, nikahlı eşi yok ise, eli ile, bakma veya düşünme gibi yollarla kişinin kendini tatmin etmesini zinadan daha hafif bir günah olduğunu düşünmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Gerdek Gecesi Neler Yapmamız Gerekir? başlıklı makalemizde cinsel ilişki, gerdek ve Gerdek gecesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İslamda ilk gece ilk cinsel ilişki, islamda gerdek gecesi zifaf İslamda gerdek ...

Dinimizce erkek ve kadının evlendiği ve beraber geçirecekleri ilk gece yani ...

Dinimiz, birbirini seven ve hayatlarını birleştirme kararı alan erkek ile ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*