Diyarbakır’da Kilise Açılıyor

yorum yok
6 views okuma
4 Eylül, 2012

Diyarbakır’da Büyük Kilise Açılıyor

HAÇLILARI, misyonerleri, bilhassa Ermenileri çok mutlu eden gelişmeler yaşanıyor… Diyarbakır’daki Surp Giragos kilisesi Türkiye devletinin lütufkâr izniyle restore edildi. Restorasyon masraflarının yüzde yetmişini bir Ermeni vakfı, geriye kalan kısmını Diyarbakır belediyesi karşıladı. Önümüzdeki 10 eylülde Kanadalı piyanist Raffi Bedrosyan açılış münasebetiyle bir konser verecek, kilisede büyük bir âyin yapılacakmış. Törenlere yurt içinden ve dünyadan büyük katılım olacağı söyleniyor.

97 yıldan beri kapalı bulunan ve sıralara oturacak cemaat kapasitesi 1400 kişi olan kilisenin çanı Moskova’da döktürülmüş, bin zahmetle Diyarbakır’a getirilip yerine takılmış. Bundan sonra Diyarbakır’da Ezan seslerine çan sesleri karışacak. Bu da Diyalogçuları elbette çok memnun edecektir.

Diyarbakırda Ermeni nüfus var mıdır? Resmen yoktur ama bir miktar (ne kadar?) Kripto Ermeninin yaşadığı biliniyor.

Yurdumuzda eski kiliseler restore edilir, yenileri yapılırken İslam medreseleri ve tasavvuf tekkeleri hâlâ kapalı ve yasak…

Ermeniler kiliselerinin restore edilmesi için çalışıp çırpınırken Sünnî Müslümanlar medreselerin ve tekkelerin açılması için çalışıyor mu? Bu suale evet cevabını vermek mümkün değil.

 dini sohbet,dini sohbet odaları,dini chat,dini sohbetler,dinisohbet,dinichat,dini sohbet siteleri,islami sohbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet,nur sohbet odalari,nur chat odalari


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.