Dualar Aynı Gönüller Bir Olsun

yorum yok
49 views okuma
9 Ekim, 2018

Dualar Aynı Gönüller Bir Olsun Bir Kalpde Bir Kaç Sevdaya Gerek Yok Bir Kalpde  Bir Sevda OLur Bir Aşk OLur Oda Tabiki Rabimizin Aşkı OLmadırı Arkadaşlar Dualerde Buluşmak Aslında Müslümanların Bir Kurtuluş Yoludur Yolumuz Bir Olsun Ayrılmayalım Kardeşlerim.

Dualarda Nasıl Birlik Olunur

İnsan içinde bulunduğu zor ve sıkıntılı durumlardan kurtulmak, kötü durumlara maruz kalmamak için Allah’ı hatırlar, aczini, güçsüzlüğünü ve kusurlarını samimiyetle itiraf ederek O’ndan yardım ister (zikir, istiâze, istiâne).

Kötü durumdan kurtulma isteği, onu işlediği günah ve kusurlar sebebiyle pişmanlık duymaya ve kalbini temizlemeye, Allah’ı övüp yüceltmeye, af dilemeye sevkeder(zikir, tesbih, hamd, senâ, tövbe, istiğfar).

Bazen sıkıntıdan kurtulduğu, nimet ve rahata kavuştuğu için memnuniyetini dile getirir (şükür, hamd, senâ).

Dua bazen tabiattaki nizam ve estetiği derinden müşahede eden, mutlak kemal, güzellik ve gerçekliği sezen kişinin içinde meydana gelen hayranlık duygularınınifadesi olur (zikir, tesbih, tekbir, tehlîl).

Dar anlamıyla dua, niyaz, tövbe, istiğfar ve istiâze “istek”; tesbih, tehlîl, tenzih, hamd, senâ, şükür gibi kavramlar da zikir başlığı altına konabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Müslüman Gibi Yaşayın Artık başlıklı makalemizde dinimizde fırsatçılık, Dinimizde kâr haddi nedir ve dolar hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Ölümün Var Olduğu Hayatta Sağlam Dostluklar Kurarak Dost Sohbet Edinme ...

Değer Verdiğiniz İnsanlar Dünyanın Sanki Temelinde Menfaat Varmışcasına ...

GuzellerSohbet Kalbi Güzel Atanalrın Buluşma Noktası Bizle Hayatı Paylaşmaya ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*