Duygusal Taşeronlar-İslami Sohbet

yorum yok
8 views okuma
6 Eylül, 2012

Şehitler üstünden hümanizm yapan adamlar var. Ölümler arttıkça akıllara ziyan duygusal yazılar yazıyorlar.

Duygu dolu, gözü yaşlı yazılar. Bu işin bayraktarlığını, bir yıl öncesine kadar Ulusalcılarla “göğüs göğse çarpışan” bir gazetenin başyazarı yapıyor. O gazete ve başyazarı için “Eksen kayması mı yaşıyorlar?” diye soranlara Ahmet Kekeç, “Eksenleri kaymadı, eksenlerini buldular.” diye yazdı geçenlerde.

Bayağı da moda oldu duygusal Ergenekonculuk. Kürtlerle barışmak, kanı durdurmak için adımlar atılınca iyice patladı.

Devlet dilini, uygulamalarını yumuşatıp, makul noktaya geldikçe, eylemlerini sertleştirenlere fiske vurmadan ağlıyorlar.

Ölenlere ağlıyorlar ama nasılsa hep öldürenleri haklı buluyorlar. Ölenlere ağlıyorlar ama nasılsa, “artık bu kavga bitsin, insanlar ölmesin” diye çırpınanlara inanılmaz hakaretler ediyorlar.

Nasıl oluyorsa ölümden besleniyorlar.

MÜSLÜMAN KÜRDÜ VE TÜRKÜ AHMAK YERİNE KOYANLAR

Bu milletin ferasetinden haberleri yok. Karşılarında acılarla, tuzaklarla yoğrula yoğrula insan sarrafı olmuş bir kitle değil de, 75 milyon ahmak varmış gibi davranıyorlar.

Bütün mesaileri kardeşliği bitirmek üzerine ama hep barıştan söz ediyorlar.

Sanki bu kavgayı şimdikiler başlatmış. Sanki farklı etnisiteleri, inancı yok sayanlar, ülkeyi tımarhaneye benzetenler şimdikilermiş gibi yazıyorlar.

Otuz yıldır oynanan oyuna karşın, Türkün ve Kürdün birbirine olan güveninin yerinden kımıldatılamadığını yazmıyor. Feraseti, iman kardeşliğini yok sayıyor.

İnsanların, ırkçı, tepeden inmeci zihniyetin dümenlerini fark etmediğini düşünüyorlar.

İşleri, “bu iş bitti” edebiyatı yapmak.

Kana doymuyorlar; bu topraklarda hep daha fazla kan gövdeyi götürsün rüyası görüyorlar.

DÜŞMAN ETMEK VE BÖLMEK

Amaçları belli.

Kürdü ve Türkü ilelebet birbirine düşman etmek. Et ve tırnak gibi kaynaşmış halkları ayırmak. Türkü de, Kürdü de kurda kuşa yem etmek. Emperyalizmin sömürü çarkına, Arz-ı mev’ud’a köle yapmak.

Bir şeyi çok iyi biliyorlar: Bu coğrafyada Türkün ve Kürdün kardeşliği bitmeden bu topraklara esaret gelemez.

Onun için Türkün ve Kürdün kardeşliği bittiği gün “gâvurun” bayramıdır. Ayrı bir Kürt devleti, Küçülmüş bir Türkiye esaret demektir.

DUYGUSAL ERGENEKONCULUK

Ölüm üzerinden uluslararası duygusal taşeronluk yapıyorlar.

Türk veya Kürt; Ölenler umurlarından bile değil. Sulu kalemlerinden ve ağlak suratlarından sırıtıyor gerçek yüzleri. Ölümler arttıkça ve taşeronluğu abarttıkça hepten açık vermeye başladılar.

Yazılarının satır araları, her şehit askerden, öldürülen her PKK’lıdan sonra attıkları “Suriye’ye döndük”, “Suriye gibi olduk” sevinç naralarından geçilmiyor.

Kardeşliği bir kere bile iştahla yazmayanlar, ağızlarını doldura doldura “bu iş bitti” diyor.

Savaşla dalga geçer gibi yazıyorlar.

Ölümle dalga geçiyorlar.

Ölümler bitsin, Kürt’le Türk’ün gevşeyen gönül bağı kopmasın diye atılan her adımla dalga geçen yazılar yazıyorlar. Yüz senedir söylenmeyen kardeşlik türkülerini boğmak için hançerelerini yırtarcasına ağlıyorlar.

Bu coğrafya, Anadolu huzur bulmasın diye kurgulanmış “kurucu ideolojisi” darbe aldıkça kuduruyorlar. Devlet insanların inancından, ırkından elini çektikçe salaklaşıyor ulusalcı kafa.

Devlet, şiddetten uzaklaştıkça ve psikolojik savaşı terk edip Kürtlere olması gerektiği gibi yaklaşmaya başladıkça kimi kalemiyle, kimi havanıyla yaylım ateşine tutuyor önüne geleni.

Asker ve Kürtler öldükçe, kıyıcı edebiyata hız veriyorlar.

İnsanlar öldükçe, bin yıllık barış için atılan adımlara savaş açma hakkı görüyorlar kendilerinde.

Devlet her şeyi normal insanlık ölçülerine çektikçe,  şiddetin diliyle konuşanlarda, onların kalemşorları da artırıyor caniliğini.

Not: “Perşembe günü İslamcılıktan ne anladığımı sizlerle paylaşacağım.” demiştim. Ama şehit haberleri ve yeni gelişmeler bu yazıya öncelik vermemi gerektirdi.

“İslamcılık” dediğimiz gibi çok velut bir konu. Sıcaklığından da bir şey kaybetmiyor. Sözümüzü tehirli olarak yerine getireceğiz inşallah.

 dini sohbet,dini sohbet odaları,dini chat,dini sohbetler,dinisohbet,dinichat,dini sohbet siteleri,islami sohbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet,nur sohbet odalari,nur chat odalari


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.