Edepsiz Bir Müslüman

yorum yok
3 views okuma
15 Haziran, 2014

islami sohbet Edep ve hayadan nasibini almayan bir kişiden bahsedelim mi canlar insanlara küfür eden sonrasında gülen onun ailesi olmadığından herkeze küfür edmeyi marifet sanıyor ölmüycek misin deyus ben konuma şöle devam edmek istiyorum Cennette herkes Peygamberimiz (asm) ile görüşebilecek mi. Değerli Kardeşimiz;
Cennette Cenab-ı Hakk’ı görmekle alakalı malumat almak için tıklayınız.
Cennette hiçbir şekilde üzüntü yoktur. Kul, Peygamberimiz (asm) ile ve cennet ehlinden kimi görmek isterse Allah’ın (cc) izniyle görüşebilecektir.
Hz. Ebu Zerr (ra) anlatıyor:
“Ey Allah’ın Resulü!” dedim. “Kişi, bir kavmi sever, fakat onların amelini işleyemezse, (sonu ne olacak)?”, “Ey Ebu Zerr” buyurdu, “Kişi sevdiğiyle beraberdir!”(Kütüb-i Sitte)
Bilindiği gibi cennetin sekiz tabakası vardır. Fakat tabakalarının farklı olması, insanların görüşmelerine mâni değildir. Hadis-i şerifte Allah’ın (cc) cennet ehline layık binekler ihsan edeceği buyrulmuştur.
“Cennet nimetlerinden biri de en iyi bineklerle, birbirlerini ziyaret etmeleridir. Cennette onlara terslemeyen, eğerli atlar getirilir. Bunların üzerinde Allah’ın dilediği yere kadar giderler.” (Tergib ve Terhip)


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Allahü teâlâ imanı, kıymetli ve güzel olarak ...

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Geçimsizlikler, hep dinimizin dışına ...

Müslümanlarda Hor Görme Küçüklüğü Başladı,Aynı imânı paylaşanlar ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*