Grev yasağı Çarşamba karara bağlanacak

yorum yok
1 views okuma
11 Eylül, 2012

Anayasa Mahkemesi heyeti, CHP’nin hava iş koluna grev yasağı getiren 6321 sayılı Kanun’un bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle açtığı davanın ilk incelemesini 12 Eylül Çarşamba günü yapacak.
CHP, hava iş koluna grev yasağı getiren Kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu.

Yüksek Mahkeme, 12 Eylül Çarşamba günkü toplantısında davanın ilk incelemesini yapacak. Anayasa Mahkemesi heyeti, gerekli görürse ilk inceleme sırasında Kanun’un iptali istenen hükümlerinin yürürlüğünün durdurulmasına da karar verebilecek. İlk incelemede bir eksiklik saptanmazsa dava daha sonra belirlenecek bir günde esastan görüşülecek.

Kanun’un iptali istenen 1. maddesiyle 2822 sayılı Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunu’nun “Yasağın bulunduğu işler” başlıklı 29. maddesine (6) numaralı bent eklenerek “Havacılık hizmetleri”nin grev yasağı olan işler arasına alınıyor.

Kanun’un TBMM’deki görüşmeleri sırasında getirilen grev yasağını protesto eylemlerine katılan 305 çalışanın iş akitleri feshedilmişti.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.