Hırsızlıkların yeni gözdesi Google Glass

yorum yok
5 views okuma
27 Haziran, 2014

170420131257418430434_2.jpg.pagespeed.ce.s88bd0YlV5Google Glass çıktığı ilk günden beri hırsızların gözdesi oldu.Google Glass çıktığı ilk günden beri farklı konularda gündeme gelirken şu sıralar da hırsızların gözdesi olmuş durumda. Neden mi? Aslında epey kolay ancak akıllıca kullanılan bir teknoloji sayesinde…

Google size akıllı gözlüğü ile farklı bir teknoloji kullanım tecrübesi sunarken birkaç kötü niyetli kişinin bu teknolojiyi oturduğu yerden 3 metre uzakta olan birinin akıllı telefonu veya tableti üzerinden girdiği şifreleri kayıt ederek dolandırmak için kullandığı ortaya çıktı. Peki bu nasıl olası oluyor?

Google Glass’ta kullanılan bir yazılım sayesinde siz yaklaşık 3 metre uzaklıktaki birini telefonu veya tableti ile ilgilenirken izlediğinizde bu yazılım size izlediğiniz kişinin hareketlerini, dokunduğu tuşları ve gezindiği sayfaları en yakın sonuç halinde sunabiliyor. Böylece birinin şifresini veya hesap kullanıcı ismini öğrenmeniz için tek yapmanız gerekn o kişiye yakın bir yere oturmak ve Google Glass’ınızı takmak kalıyor. Uzmanlar bu yazılım ile 40 metreye kadar bu dolandırıcılık yönteminin gerçekleşebileceğini belirtirken çok özel ve rizikolu işlemlerinizi olası olduğunuzda çevrenizde birileri yokken yapmanızı öneriyor.

Kaynak : MİLLİYET


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Türk Telekom'dan 4.5G görünümlü 5G Hizmeti Sunacak Yakın Tarihlerde Türk ...

Gün Geçtikce Büyüyen Teknolojiye Yetişmek Zor Yeni Sistem Olan Google Dan ...

İphoneden Gelen Büyük Hata İphone Kullanıcılarını Zor Durumda Bırakıyor ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*