İhtiraslarının Kurbanı Bir Albay

yorum yok
6 views okuma
2 Ocak, 2013

Amasya İl Jandarma Komutanı Albay Halil Şen, ihtirasının kurbanı olarak yaptığı kasıtlı hareketlerle adından söz ettiriyor.

 

İşte ihtiras kurbanı albayın icraatlarından bazıları:

* 09.04.2012 günü;  Amasya İl Merkeze bağlı, Çiğdemlik mevkiinde 2 askerimizin şehit olduğu bombalı eylemde  askerlerimiz, Çiğdemlik mevkii ile ilgili pek çok terör eylem ikazı olmasına rağmen, zırhlı araç yerine sivil transitle göreve gönderildi.

*  2011 yılı Eylül ayı sonları bakımı tamamlanmamış, parça bekleyen Shorland zırhlı aracını bizzat verdiği emirle göreve gönderdi. Ancak bu araç kaza yaptı. Bu kaza üst makamlara rapor edilmedi, böylece gerekli tedbirler alınmadan olay kapatıldı.

2012 Temmuz ayında 705049 resmi plakalı minibüs kaza yaptı ama Halil albay, emre itaatsizlik yaparak bu kazayı da rapor etmedi. Yine bir kaza ders çıkarılmadan örtbas edildi.

* 12.09.2012 günü Taşova ilçesinde yine araç kazasında 2’si ağır  5 asker yaralandı. Yaralanmaların sebebi koruyucu başlık takılmaması, çelik yelek ve emniyet kemeri kullanılmaması, asıl önemlisi de personelin eğitimsizliği.

Bu olayda,  Halil albayı üzen, kaza sonucu personelin yaralanması değil, olayın medyaya yansıması üzerine, kazayı üst makamlara bildirmek zorunda kalması olmuştur.

Yönetimdeki yetersizlik ve taktik bilmemezlik Amasya İl Jandarma komutanlığı ile bağlı birliklerde ciddi bir güvensizlik oluşturmakta,

Komuta kademesinin hassasiyetine rağmen Halil albay paşalık uğruna; personelinden şehit ve gazi vermekte, birliğinde olan kazaları üst kademeye haber vermemekte, alt kademeyi de bu konuda uyarmamaktadır.

Kaynak: www.pasakeyfim.net


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

[caption id="attachment_9976" align="alignleft" width="180"] ...

Türk Silahlı Kuvvetleri, muvazzaf (daimi)/sözleşmeli subay ve astsubay ile uzman ...

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*