İslam ülkelerine büyük komplo

yorum yok
2 views okuma
20 Ağustos, 2012

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Suriye’de yaşanan olayların tek bir insanın burnunun bile kanamadan önlenebileceğini belirterek Tunus’u örnek gösterdi. “Suriye’de 20 bin küsur insan can verdi” diyen Kamalak, “Tunus’ta; Milli Görüş partisinin, hocamızın dışarıdaki öğrencileri tarafından kurulan Nahda Partisi mensuplarının, kansız ve darbesiz bir biçimde demokrasiye geçtikleri gibi Suriye’de de aynı durum olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Mustafa Yavuz/Gaziantep

Saadet Partisi Gaziantep İl Teşkilatı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programı bu sene de Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katımıyla Kalender Plazada yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Program da Saadet Partisi Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa İl Başkanları, Anadolu Gençlik Derneği, birçok Sivil Toplum Kuruluşu ve parti mensupları hazır bulundu.

Partisinin iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Bizler Saadet Partisi olarak hakkı hâkim kılmak için varız. Milli Görüşçülerin temel hedefi hakkı hâkim kılmaktır. Türkiye’de hükümet yanlış yolda gidiyor. Türkiye’nin dış politikası özellikle yönünü batıya çevirmesi yanlıştır. Bu nedenle hep birlikte Milli Görüşe yani Saadet Partisine destek verin. Avrupa birliği haçlı birliğidir. Türkiye’ye İslam Birliğini öneriyoruz. Suriye’de 20 bin küsur insan can verdi ve bunların hiç birinin burnu bile kanamadan Suriye problemi halledilebilirdi.

Tıpkı Milli Görüş partilerinin Fas’ta bir tek insanın burnunu kanatmadan demokrasiye geçtikleri gibi. Arap Baharı’nın yaşandığı Tunus’ta oradaki Milli Görüş partisinin hocamızın dışarıdaki öğrencileri tarafından kurulan Nahda Partisi mensuplarının meseleye el koyup kansız ve darbesiz bir biçimde demokrasiye geçtikleri gibi. Suriye’de de aynı durum olabilirdi.” şeklinde konuştu. Kamalak, iktidarın Suriye ile ilgili bağımlı bir dış politikanın ürünü olarak yaptığı hesabın yanlış çıktığını öne sürerek, baştan beri bu konuyla ilgili uyarılarda bulunduklarını ifade etti.

İktidarın Suriye ile ilgili bağımlı bir dış politikanın ürünü olarak yaptığı hesabın yanlış çıktığını öne süren Kamalak, baştan beri bu konuyla ilgili uyarılarda bulunduklarını söyledi. Türkiye savaşa sürüklenmek isteniyor diyen Kamalak, “Suriye üzerinden iki büyük İslam ülkesi Türkiye ve İran karşı karşıya getirilmek isteniyor. Türkiye’nin bu oyuna gelmemesi gerekiyor. Türkiye’nin hatta bütün dünyanın Türkiye’nin Ortadoğu’da Suriye üzerinden bir savaşa sokulmak istendiğinden hemfikir olduğunu söylüyorum. Eğer Türkiye, savaşa sürüklenmek istenmiyorsa, Suriye sınırına yığdığımız askeri birlikler neyin nesi.” diye konuştu.

Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: “Efendim, kuzey Suriye’de Türkiye aleyhine bir takım oluşumlar meydana geliyor, ona müsaade etmeyiz diyorlar. Bundan 20 yıl kadar önce kuzey Irak’ta da benzeri oluşumlar meydana gelirken o zamanki yönetimler de kuzey Irak’ta Türkiye’nin aleyhine oluşacak bir teşekküle imkân vermeyiz diyorlardı. Ama Milli Görüş yine haykırıyordu, ‘Çekiç gücü oraya getirmeyin, yanlış yapıyorsunuz’ diyordu. Türkiye’nin de desteğiyle çekiç güç kuzey Irak’a konuşlandırıldı. Ya sonra! Terör örgütü orada nema buldu, genişledi, kök saldı. Peki, Türkiye müdahale edebiliyor mu büyük dostlarımızın izni olmadan ne yazık ki müdahale etmesi mümkün değildi. Şimdi daha beter. Türkiye’nin desteğiyle, yanlış politikasıyla kuzey Suriye oluşmuş durumdadır.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, katıldığı iftar  programından sonra Umre ibadeti için Gaziantep’ten ayrıldı. Kamalak, Suudi Arabistan’da bazı temaslarda da bulunduktan sonra yurda dönecek.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*