İslami Sohbet İle Mutlu OLmanın Önemi

yorum yok
7 views okuma
21 Ocak, 2016

mehmetGüzel Ve Huzur Dolu Bir islami Sohbet Olarak Sizlerin Mutlu Olmanız İçin Elimizden Geleni Yapmaktayız Evimizde belirli günlerde oluşturacağımız normal ve dini küçük bir sohbet halkası, çocuklarımız üzerinde tüm hayatı boyunca ona başarı sağlayacak etkiler bırakabilir. Evde yapacağımız aile sohbetleri, çocuklarımıza dinleme, anlama ve konuşma kabiliyetini ve en önemlisi dini yönden gelişme eğiliminin artmasına vesile olur. Örneğin, aile sohbetlerinde çocuğun dinlenmesi, ona söz hakkı verilmesi, çocuğun kendisine olan öz güveninin artmasına vesile olur ve toplum içinde kendini rahatlıkla ifade eden bir birey olur. Eğer durum tam tersi olursa, çocuk toplum içinde içine kapanık ve kendini ifade edemeyen bir birey olabilir. İşte bu sebepledir ki aile içi sohbet, özellikle çocuklarımız için çok önemlidir. Bu sohbetler, çocuğa gelecek hayatında, okulda ve sosyal hayatında daha anlayışlı ve daha başarılı olmasını sağlar. Sorunlara kaba kuvvet ile değil, sakin bir üslup ve güzel bir lisan ile karşısındaki insanla anlaşma yolu ile sorunu karara bağlamayı öğretir. İşte buna benzer birçok etkinliğin temeli aileden başlar.

Çocuklarımıza eğitim vermek onu güzel ahlak ile yetiştirmek dinimizin emridir. Çünkü dinimiz ilk önce aileden başlamamızı emreder. Rabbimiz buyurur ki,

“Ey inananlar! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun.” / Tahrim Suresi 6

Allah’ın emri gereği ailemize sahip çıkmalıyız, ailemizde huzuru sağlamalıyız ve ailemize dini vecibeleri anlatmakla mükellef olduğumuzu unutmamalıyız.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*