İslamiyetin Amacı – İslami Chat – Dini Chat

yorum yok
8 okuma
19 Aralık, 2011

Bir yanılgıdan bahsetmek daha mantıklı. İslamiyet, bize gösterilen tabiriyle katı tabuların arkasında kuralcı ve aksileşmiş bir ihtiyar gibi. Evet doğru. İslamiyet, amacının tersiyle uyum sağlamış.

Aslında gerçek şu ki; İslamiyet bize bir hayat sunar, bizim hayatımıza egemen olup acı çekmemizi izlemeyi sevmez. Bir çıkarcı basitliğin elinde kalmış olan İslamiyet’in amacını kavramak ve bunu yaşamak oldukça güç. Çünkü İslamiyet, özgürlüklerin en güzelini verir. Sadeliği ve özgüveni verir. Onun amacı insanların kendi öz benliklerindeki acıyı, umudu, sevgiyi ve korkuyu görmelerini sağlamaktır. Paylaşmayı ve üretmeyi esas alan bir zihniyeti ve isteği oluşturmaktır. İç huzurun sağlanmasını ve hayata bakışın gülen gözlerdeki o tatlı anlamın özüyle olmasını ister. Her şeyin temeline sevgiyi eker ve sabrı yanına koyup bekler. Bir hayatın önemini anlatır. Bir sevginin ve başarının da… Yalana ait kapılarda güçlü bir kilit ve aşırılıkta keskin bir çizgi ister. Öze ait şeylerin varlığına saygı, değerli olan duyguların ve tavırların sonunda da alkış bekler. Bir isteğin ve niyetin sahibini arar durur. Bu onu güçlendirir. Çünkü İslamiyet, Allah’ın yüzüdür. Kim onu görebilirse, Allah’ı da görmüş olur. Kim ona güvenirse, kendisine çok sağlam bir dost edinmiştir. İslamiyet bize hayattaki en değerli şeyi; “huzuru” vaat ediyor. Siz onu bekleyemeyebilirsiniz. Ama o hep sizin kapınızdadır…

Bir önceki yazımız olan Din ve Huzur - Dini Sohbet - İslami Sohbet başlıklı makalemizde chat, din ve dini hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Yeryüzünde Belli Başlı Dinler Kabile Dinleri İnsanlar Hz. Ademden ...

Cinsel Öğretimin Bir Arada Yapılması caizmidir? Camaat Namazına erkekler ...

Şintoizm Dünyanın en eski dinleri arasında yer alan Şintozim milattan önce ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*