İsrail’e lanet yağdı

yorum yok
1 views okuma
19 Ağustos, 2012

Dünya Kudüs günü için bir araya gelen 30 sivil toplum kuruluşu dün İstanbul’da büyük bir yürüyüş yaptı. Fatih Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından kortej oluşturan kalabalık, sloganlar ve tekbirler eşliğinde Saraçhane Parkı’na kadar yürüdü.Timuçin Mercanoğlu – İstanbul

Sık sık “Siyonist İsrail Filistin’den defol” diyen kalabalık, İsrail tarafından işgal edilen Kudüs’ün özgürlüğü ile İsrail’in Türkiye Büyükelçiliği’nin kapatılmasını istedi. Saraçhane Parkı’nda devam eden eyleme binden fazla kişi katıldı. İlk önce Kur’an okundu. Sonra da Kudüs’le ilgili marşlar okundu. Kudüs günü, İsrail’e karşı dünya Müslümanlarının  birleşerek Kudüs ve Filistin davasına sahip çıkması amacıyla 1979’da İmam Humanei tarafından ilan edilmişti.

Saraçhane Parkı’nda Dünya Kudüs Günü Platformu adına konuşma yapan  Berat Gürler, İsrail işgali altındaki Kudüs ve Filistin davasının unutturulmak istendiğini söyledi. Açıklamanın devamında ise şöyle devam etti: “Yüzyıllar boyunca uğruna nice savaşların verildiği, nice evlatların toprağa düştüğü Kudüs, hâlâ Siyonist işgal altında. Mescid-i Aksa’nın etrafındaki düşman kuşatması giderek daralıyor. Tıp ki Gazze’deki utanç duvarı gibi. Maalesef Filistin davasının etrafına, derin bir sessizlik duvarı örülmek isteniyor. “

Gürler, “Aksa Camii altında kazılar devam etmektedir. Camii duvarının çökmesi belki de an meselesidir. İşgal parlamentosu, Mescid-i Aksa’yı Müslümanlarla Siyonistler arasında paylaştırmaya cüret edebilmektedir. İşgalci sayısını artırmak içinse Kudüs civarına 20 bin yeni yerleşim biriminin daha yapılmasına onay verilmiştir. Siyonist rejim, mübarek Ramazan ayının sevincini Filistin halkının kursağında bırakmak için de her türlü yola başvuruyor. Siyonist zindanlarındaki Filistinli tutsaklara sahur ve iftar saatlerinde eziyet ediliyor. Namaz kılmaları engelleniyor. İşgal güçleri 3 milyon Filistinliye Kerbela günlerini yaşatıyor. Tüm bu zorbalıklar yaşanırken dünya Müslümanlarının sessiz örtülerine bürünmesi ise kaygı verici.”

Gürler, “Kudüs, bize izzetin teslimiyette değil de direnişte olduğunu ispatlamıştır. Direniş ise özgürlüğün kafesleri genişletmek için değil parçalamak olduğunu öğretmiştir. O halde Kudüs’e sahip çıkmak, böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır. Yaşasın özgür Filistin, Yaşasın mazlumların dayanışması, yaşasın İslami direniş.” İsrail, ABD ve İngiltere bayraklarının yakılmasıyla eylem son buldu.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*