Kadın kılığında, koruma altındaki eşini öldürdü!

yorum yok
3 views okuma
11 Eylül, 2012

Kayseri’de Rafet Kaya isimli bir kişi kadın kılığına girerek, boşanma davası açan, “eve yaklaşmama” ve “koruma” kararı aldıran eşi Cafiye Kaya’yı boğazını keserek öldürdü.
(DHA) — Olay, merkez Melikgazi İlçesi Esenyurt Mahallesi Büyükmenderes Caddesi Feslihan Sokak’ta meydana geldi.

Evlere temizliği giderek geçimini sağlayan 4 çocuk annesi Cafiye Kaya, kendisine sürekli şiddet uyguladığı gerekçesiyle eşi Rafet Kaya’dan boşanmak için Kayseri 1’inci Aile Mahkemesi’nde dava açtı.

Mahkeme dava görülürken Cafiye Kaya’nın talebi üzerine, Rafet Kaya’ya eşinin ve çocuklarının oturduğu konuta yaklaşmama cezası verdi.

Koruma kararı aldırdı

Cafiye Kaya, 8 Haziran 2012 günü mahkemeye başvurarak koruma kararı da aldırdı. Bu karara rağmen Rafet Kaya, tehditlerini sürdürünce Cafiye Kaya birkaç kez mahkemeden hapis cezası kararları aldırdı.

Rafet Kaya, 6 Temmuz’da 3 gün, 13 Temmuz’da 15 gün ve 4 Eylül’de de 30 gün hapis cezasına çarptırıldı ancak yakalanamadığı için cezalar infaz edilemedi.

Kadın kıyafetiyle gidip öldürdü

Cezaevinde bulunması gereken Rafet Kaya’yı polis arıyordu ancak, o cinayet planını uygulamaya koydu.

Cafiye Kaya ve çocuklarının oturduğu evin çevresinde polisin zaman zaman önlem aldığını bilen Rafet Kaya, kadın kılığına girdi.

Polisi atlatmak için kadın pijaması, kadın ayakkabısı, etek ve pardösü giyip başına eşarp takan Rafet Kaya, bugün öğle saatlerinde Cafiye Kaya’nın evinin önüne geldi.

Rafet Kaya, saat 13.00 sıralarında evinden çıkan Cafiye Kaya’ya saldırdı. Canını kurtarmak için eve kaçmak isteyen Cafiye Kaya’yı yakalayan Rafet Kaya, eşinin boğazını kesti. Cafiye Kaya olay yerinde yaşamını yitirken, Rafet Kaya kaçtı.

Cafiye Kaya’nın cesedi otopsi için morga kaldırılırken, Rafet Kaya, polisin takibi sonucu üzerinde kadın kıyafetiyle yakalandı.

Annemi niye korumadınız?

Olay yerine gelen Cafiye Kaya’nın kızı Filiz Kaya, “Neden hep kadınlar öldürülüyor? Annem niye korunmadı? Kadına şiddet ne zaman son bulacak” diye tepki gösterdi.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.