Kızlık Zarı – Dini Sohbet – İslami Sohbet

yorum yok
26 okuma
13 Aralık, 2011

Kızlık Zarı Masalları
Bir kadın anlatıyor:

“Genç kızlığımda kızlık zarını duvar gibi bir zar sanırdım. Öyle kalın, sapasağlam bir zar ki ilk gecede zavallı kocam bunu yırtıncaya kadar akla karayı seçecekti”

Bir başkası,

“Kızlık zarım yırtılırken büyük ıstırap çekeceğime inanıyordum” diyor.

Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkansızdır, hiç değilse adet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı kiminde çok küçük, kiminde nispeten geniş olur. Kimi kızlık zarı oldukça kalın, kimisi ipinceciktir. Ne var ki kızlık zari elastik bir dokuda olduğu için zardaki aralık, kas gevşetmesi ile ya da penisin zorlamasıyla genişleyebilir. Aralık penisin zorlamasıyla genişlerse, bu durum biraz kanamaya ve geçici bir ağrıya neden olur, ama vajinanin kendisi her hangi bir zarar görmez.

Adet sırasında tampon kullanan genç kızlarda zar gevşemeye alışmıştır. Buna rağmen genç kız, ilk birleşmede çocukluktan kalan “iyi bir kız” olma isteği nedeniyle kendini bilinçsiz olarak gerebilir.

Biz dönelim ilk geceye. Kasların kendi kontrol etmeyen kadının ilk birleşme sırasındaki heyecan arasında iyice gerginleşmesi doğaldır. Üstelik normal olarak cinsel heyecanlanma sırasında vajinanın iç duvarının sızdırdığı kayganlaştırıcı, nemlendirici salgılar da bu gerginlik yüzünden iyice azalacaktır.

Bu yüzden kızlık zari, normalde olduğundan daha kalın ve gergin duracaktır.

Bu da erkeğin aşırı güç kullanmasına sebep olacaktır. Böyle bir durum eşlerin ikisi için de ürkütücü bir durumdur! Kadın saldırıya uğramış gibi olurken erkek üstüne düseni başarabilmek uğruna sevdiği kadına ıstırap vermek zorunda kalarak dehşete kapılabilir.

Birleşmeye biraz ara vermek, konuşmak dinlenmek, birbirini yüreklendirmek kimi durumlarda basariyi kolaylaştırabilir.

Biraz krem kullanmak da yarar sağlayabilir.

Bu arada erkeğin kaygı ve sinir gerginliği yüzünden penisin tam sertleşmemesi ilk gecelerde sık sık rastlanan bir durumdur. Bu erkeği çok sıkar ve üzer, çünkü bu konu güven ve gururun kökeni olan erkekliği ile ilgilidir. Erkekliğinin sıfıra indiğini hisseder. Ama paniğe ve iktidarsızlık duygusuna kapılmamak için bilinçli çaba harcaması şarttır. Yoksa duygusal ve cinsel yönden soğuklaşıp uzaklaşabilir.

Eslerin ilk birleşme sırasında düşebilecekleri en ciddi yanılgı her hangi bir nedenle soğukluğa kapılıp duygusal yönden birbirlerinden uzaklaşmaktır. Böyle bir tutum, kişinin kendi kendini ve karsısındakini suçlamasına yol açar. Gerginliği artırır ve yeni başarısızlıklara yol hazırlar. Böyle bir durumda kişinin kendi kabuğuna çekilmesi de yanlıştır. Sevgi, anlayış ve hoşgörüye her zamandan çok ihtiyaç vardır.

Her Yönüyle Evlilik ve Cinsel Hayat
Edip Köroğlu
Motif Yayınları, 2006

Bir önceki yazımız olan Huriler - Dini Sohbet - İslami Sohbet başlıklı makalemizde chat odaları, dini sohbet ve islami sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İslamda ilk gece ilk cinsel ilişki, islamda gerdek gecesi zifaf İslamda gerdek ...

Dinimizde Cinsel Ürünler Kullanmak Caiz Midir İslâm dininde, Kur’an-ı Kerimde ...

Dinimizce erkek ve kadının evlendiği ve beraber geçirecekleri ilk gece yani ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*