“Kur’an bütün insanlara değer kattı”

yorum yok
1 views okuma
19 Ağustos, 2012

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, ”Kur’an bütün insanlara değer kattı, insanlık Kur’an ile birlikte değer kazandı. İnsanlık Kur’an’la birlikte insana değer vermeye başladı. Kur’an insana değer veren bir kitap” dedi.

Kadir Gecesi münasebetiyle Kahramanmaraş’taki Türkiye’nin en büyük üçüncü camisi olan Abdulhamithan Camisi’nde yatsı namazı öncesi vaaz veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kadir Gecesi’ni ancak Kur’an-ı Kerim’in kadrini, kıymetinin bilindiği takdirde hakiki anlamda ihya edileceğini belirtti. Kur’an-ı Kerim’in hakkı, hakikati, adaleti, iyiliği, güzelliği, erdemi ve fazileti anlattığını ve insanların iyiliği ve kötülüğü, güzellik ve çirkinliği, hayır ve şerri birbirinden ayırt etmesini sağladığını ifade eden Görmez, şöyle konuştu: ”Bir kitap düşünün geldi, bize şükretmemizi emretti.

Allah’ının verdiği akıl nimetini çok iyi kullanmamızı emretti. Bir kitap düşünün ki Rabbimizle olan ilişkilerimizi düzeltti. Annemizle, babamızla, kardeşimizle, komşumuzla, dostumuzla, arkadaşımızla bütün insanlarla olan ilişkilerimizi düzeltti. Bir kitap düşünün geldi tabiatla, kainatla olan ilişkilerimizi düzeltti. Eşya ile ilişkilerimizi düzeltti. Bir kitap düşünün geldi kalbimize rahmet getirdi, yüreğimize şefkat yerleştirdi.

Yeryüzünde bütün mahlukata şefkatli olmayı ve bütün insanlara karşı merhametli olmayı emretti. Bir kitap düşünün geldi Mekke adındaki küçücük kasabayı şehirlerin anası yaptı. Öyleyse bu gece unutmamız gereken şeyi söylüyorum Kur’an okumasını bilmeyen kimse kalmamalı. Kur’an Kerim’in hak, hakikat, ahlak ve adalet ilkelerine sarılmalı.”

View the original article here


Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*