Kuran Ve İnsanın Hayatı

Kuran Ve İnsanın Hayatı,Kuran-ı Kerim en güzel hakemdir. Bütün hayatınızı ve hareketlerinizi Kuran terazisine koyun. Ve nasıl bir Müslüman olduğunuza karar verin. İşte size ayetler:
1- Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? Elbette bundan tiksiniriz. O halde Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir. Çok esirgeyicidir. (Hucurat, 12)
2- “Hakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz, gönül bunların hepsi yaptıklarından sorumludur.” (İsra, 36)
3- “İnsan hiçbir söz söylemez ki, yanında onu gözetleyen yazmaya hazır bir melek bulunmasın.” (Kaf, 18)
4- “Onlar boş söz işittikleri zaman ondan yüz çevirirler.” (Kasas, 55)
5- “Müminler, boş ve faydasız şeylerden yüz çevirirler.” (Müminun, 3)
6- “Ayetlerimiz hakkında ileri geri konuşmaya dalanları gördüğünde, onlar başka bir söze geçinceye kadar onlardan uzak dur.” (En’am, 68)
7- “Kusur peşinde koşan, durmadan laf getirip götüren kimseye boyun eğme.” (Kalem, 11)
8- Günah işlemekte ve düşmanlıkta birbirinize yardımcı olmayın.” (Maide, 2)
9- “İnsanlardan gizler de Allah’tan gizle(ye)mezler. Halbuki geceleyin O’nun razı olmadığı sözü düzüp kurarken Allah onlarla beraber idi. (Nisa, 108)
10- “Yalan sözden kesinlikle kaçının.” (Hacc, 30)
11- “Onlar harcadıklarında ne israf ne de cimrilik ederler. İkisi arasında orta bir yol tutarlar. (Furkan, 67)
12- “Yine onlar ki Allah ile beraber başka bir tanrıya yalvarmazlar. Allah’ın haram kıldığı cana haksızca kıymazlar ve zina etmezler.” (Furkan, 68)
13- (O kullar) yalan yere şahitlik yapmazlar. Boş sözlerle karşılaştıklarında vakar ile (oradan) geçip giderler. (Furkan, 72)
14- “Kendilerine Rablerinin ayetleri hatırlatıldığında ise, onlara karşı sağır ve kör davranmazlar. (Furkan, 73)
15- “Mümin erkeklere ve mümin kadınlara, işlemedikleri bir şeyden dolayı eziyet edenler, şüphesiz bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir. (Ahzab, 58)
16- “Kim kasıtlı veya kasıtsız bir günah işler ve sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa, muhakkak ki büyük bir iftira ve apaçık günah yüklenmiş olur. (Nisa, 112)
17- “Onlar müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı onurlu ve zorludurlar. (Maide, 54; Fetih, 29)
18- “Yoksa onlar Allah’ın lütfundan verdiği şeyler için kıskanıyorlar mı?” (Nisa, 54)
19- “Birbirinizin gizli hallerini araştırmayın. (Hücurat, 12)
20- “Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Zira zannın bir kısmı günahtır. (Hücurat, 12)
21- “Ey iman edenler! Akitlerin gereğini yerine getirin.” (Maide, 1)

dini sohbet, islami sohbet,dini portal, islami portal, dini chat, islami chat,muhabbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet sohbet,muhabbet,dinimuhabbet,chat,mynet sohbet

Okunma Sayısı ;

Kuran Ve İnsanın Hayatı Benzer Yazılar

Adana Dini Sohbet Keyfini Yaşıycak Adana Sohbet Ve Adana İslami Sohbet Keyfini Yaşatmak İçin Huzur Dolu Güvenilir Ve Sizlerin İçini Aydınlatacak
İStanbul Dini Sohbet Odaları Dini Sohbet İstanbul  Olarak Sizleri Siz Le Birlikte Rahat Ve Güzel Bir Ortamda Buluşmak Adına Asıl Amacımız Huzurlu
Dini Sohbet Odasında Muhabbet Etmek Muhterem Dini Sohbet Odası Kardeşlerim Sitemizde Sizlerin Daha Huzurlu Ve Güvenilir Dini Sohbet Ortamı Sağalamak
Muhterem Dini Sohbet Gönüldaşlarım Bugun Sizlere insanın içi dışı bir olacak anlatmak istiyorum insanlar öyle bir hale gelmişler bir insanın
Değerli Dini Sohbet Kardeşlerimiz Bu mu Müslümanlık Kardeşlerim Ard arda gelen olayların yaşandığı sunucumuzda gıybetimizi günahımıza alan

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
*

Kuran Ve İnsanın Hayatı Etiketler