Kuranda Hakiki Müslümanlar Nasıl Anlatılır

yorum yok
37 views okuma
11 Ocak, 2019

Kuranda Hakiki Müslümanlar Nasıl Anlatılır

Kuranı Kerimde Biz Müslümanları Nasıl İzah Etmişler Emirler Ve Yasaklar OLarak Ayrılan Uyanlar Yada Uymayanlara Verilmesi Gereken Cezalar Bellidir.

Evet değerli okurlar, güzel kardeşlerim.  Bir kardeşimizin yazımızı okuyup bazı hadisler hakkında tenkitte bulunduğumuzu ama başka bir Hoca’nın ,Kendini bilmez, densiz ve hatta kandırdığı kişilerin Kuran’ı açar bakarda doğruyu görür; beni terk eder düşüncesi ile yola çıkmış bir kişinin, bir hoca diye geçinen zatın dediği söz ile sohbetimize başlamak istiyorum ; ‘’Kuran Müslümanlığı diye bir sapıklık çıktı. Usülü din uleması hadisin, Kuran’ın ihtiyacı olduğundan daha fazla, Kuran’ın hadise ihtiyacı daha çok gereklidir.’’

Kuran Müslümanlığı ne demek? Peygamberimiz Kuran Müslümanıydı. Yani Peygamberimiz ne ile Müslüman oldu? Kuran Müslümanı olmak ne demek? Hz. Ömer hadis yazanları kırbaçlatıyordu, cezalandırıyordu, sopa vuruyordu yazdığınıda gözünün önünde ateşe attırıyordu. Biz kimseye kırbaç vurmadık, cezalandırmadık, sopa vurmadık, yazdığınıda gözünün önünde ateşe atmadık. Onu Hz. Ömer’i çekip hesaba sor sorabilrsen eğer benim yazdığım bazı gerçeği olmayan rivayet hadis diye aktarılanları red ediyoruz diye Sahabeden değilim diye mi bu cüretkarlığınız. Sahabe hayatını örnek alıyoruz diyip bu tezatlık nedir? Kuran’sız Müslümanlık nasıl bir şeymiş onu söylesinler bize. Kuran’sız Müslümanlığın hesabını versinler. Onlar Kuran’sız nasıl Müslüman olmuşlar onu söylesinler bize. Bunu nasıl becermişler, Allah’sız Müslümanlığı nasıl becermişler; Kuran’sız Müslümanlık Allah’sız Müslümanlıktır bunu nasıl becermişler? Peygamberimiz Kuran Müslümanıydı, Peygamberimizin hidayetine başka vesile olan kaynak mı vardı? Söyler misiniz Peygamberimiz onuda okudu ve ya onuda takip etti öyle bir kaynağı mı vardı Efendimizin. Efendimiz hidayetin binasına Kuran kapısından girdi, Sahabe Kuran kapısından girdi. Dolayısıyla onlar Kuran’sız Müslümanlıkların hesabını versinler. Bu milleti ne hale getirdiklerinin hesabını versinler. Kuran’dan neden bu kadar korktular önce bunu tahlil etmek lazım. Kuran’dan neden gocunuyorlar? Evet yakalanıyorlar, enseleniyorlar yani peştamalsiz yakalandılarda ondan. Kuran’dan onun için korkuyorlar. Kuran onları ortaya çıkarttı. Kuran’a baktığımız zaman onların çayırdığı dinin İslam olmadığı ortaya çıkıyor. Onlar insanları kendilerine çağırıyorlar ALLAH’a değil! Allah’a çağırmadıkları içinde piyasayı böyle bulandırıyorlar. Yani maneviyat dünyasının yer altı mafyalığına soyunuyorlar. Babalık yapıyorlar, kabadayılık yapıyorlar. Onun için yok Allah’ın izni ile Kuran’a iman etmiş biz Müminler bu piyasayı bu çapulculara bırakmayacağız. İman onların bozacağı kadar ucuz değil. Biz imanımızı yolda bulmadık.

 

Sitemizi Google Aramalarında dini sohbet, islami sohbet, dini portal, islami portal, dini chat, islami chat, muhabbet, nur sohbet, nur chat, seviyeli sohbet, muhabbet sohbet, muhabbet, dinimuhabbet, chatyap.Mobil sohbet  Bula Bilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Allah Sevgisi Ne Demek başlıklı makalemizde allah sevgisi, Gurbet Sohbet ve islami sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Dünya Sanki Hep Zenginlerin Müslümanların Aynı Topraklarda Kardeş Olarak ...

Meyve veren ağaç taşlanır meyve veren ağaç İnsanların Aynı Memlekete ...

Dini Allah'a Has Kılmak Neyi İfade Eder Dini Yaşamayıpta Dinin İçerisinden ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*