Marksist İslamcılar-Dini Sohbet

yorum yok
4 views okuma
18 Eylül, 2012

Türkiye’deki yeni İslâmcılık cereyanının belki yirmi şubesi var. Düşünebiliyor musunuz, Marksist İslâmcılar bile var. Marksizm ile İslâm yan yana gelebilir mi? Selim bir akla, sağlam bir mantığa sahip kimseler hak din ile en kâfirâne bir ideoloji olan Marksizmin asla bağdaşmayacağını ve uyuşmayacağını bilir. Lâkin Marksist İslâmcılara bunu anlatmak mümkün değildir.

Marx, “Din halkın afyonudur” demiş. Peki, bütün dinleri, bu arada İslâm’ı afyon olarak gösteren sapık bir ideoloji ile İslâm nasıl bir araya gelebilir?

Çok iyi bildiğim bir husus var: Son 30-40 yıl içinde birtakım İslâmcılar Marksistlerle içli dışlı, samimi olmuşlar, onlarla ağız ve kalem birliği yapmışlardır.

Marksistlerin fidancıklar dediği Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye’de Sovyetler Birliği’ne bağlı, uydu faşist bir küfür rejimi kurmak istiyorlardı. Bunu silahlı terör metoduyla gerçekleştirmek istiyorlardı. Bu maksatla banka soymuşlar, kan dökmüşler, İsrail’in İstanbul başkonsolosu Elrom’u kaçırıp öldürmüşlerdir. Marksistlerin, Dönmelerin, bir kısım Kemalistlerin, Kriptoların onları beğenmeleri, alkışlamaları, ah fidancıklar diye arkalarından gözyaşı dökmeleri tabii karşılanabilir, lâkin Allah’a, Resulüne, Kur’an a, Şeriat’a, âhirete inanan bir Müslüman onları nasıl destekleyebilir?

Deniz Gezmiş ve arkadaşları yakalandı, muhakeme edildi, üçüne idam cezası verildi. Bu cezalar Büyük Millet Meclisi tarafından çok fırtınalı ve elektrikli şekilde tartışıldı… Bugün olsaydı idam cezası verilmeyecekti.

İdam edilmeden önce cezaevinde Deniz Gezmiş’e bir imam gönderilmiş. o, Allah’a ve ahirete inanmayan bir Marksist olarak imamla görüşmeyi kabul etmemiş…

Marksist İslâmcılardan başka kapitalist İslâmcılar da var. Eskiden radikal mücahit idiler, sonra bozuk düzenin rantlarıyla semirip dehşetli radikal müteahhitler oldular.

Şu veya bu şekilde İslâmcı olup da bid’ate bulaşmamış bir tek İslâmcı gösteremezsiniz.

20-30 yaşları arasındaki genç Müslümanlar, İslamcıların maceralarını bilmez. İran’da Şiî devrimi yapıldığı zaman bizdeki İslâmcıların bir kısmı bayram yapmışlar, Humeyni’nin Türkiye temsilcisi Mehdi Pur adlı Şii hocasına konferanslar verdirtmişler, şimdi orta yaşlı olan birtakım radikaller Şiilikteki mut’a nikahı ile ailelerine ve çevrelerine haber vermeden gizli “nikahlar” kıymışlar, birlikte yaşamışlardı.

İki büyük Ortadoğu devletinden Türkiye’ye hayli para aktı. Bu paralar zahirde İslâm’a hizmet için gönderildi ama bid’atler, İslâmcılıklar yolunda harcandı. Keşke derin araştırmacılar çıksalar ve “Türkiye’de Şiilik, Vehhabilik , Selefilik ve İslâmcılık” başlığı altında sahih bilgilere ve belgelere dayanan ilmî araştırmalar yapsa.

dini sohbet,dini sohbet odaları,dini chat,dini sohbetler,dinisohbet,dinichat,dini sohbet siteleri,islami sohbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet,nur sohbet odalari,nur chat odalari


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.