Muhlis Barut toprağa verildi

yorum yok
0 views okuma
11 Eylül, 2012

Ailesinin istediği “son vedalaşma” hakkı, Cumhurbaşkanının durumuna gösterdiği ilgiye rağmen verilmeyen ve yaşamını yitiren hasta mahpus Muhlis Barut, toprağa verildi. Babası için mücadele yürüten Gönül Barut, “Babamın üç gün kalan ömrünü evinde geçirmesini çok gördüler” diyerek gözyaşı döktü.
Bayraklı’da iki yıl önce yeşil kartı iptal edildiği için cinnet getirerek Toplum Sağlığı Merkezi’ni tüfekle basarak rastgele ateş eden ve bunun için aldığı 16 yıl 8 aylık cezası Yargıtay aşamasında bulunan tutuklu kanser hastası Muhlis Barut’un (50), sağlık durumu kötüleşince ailesi vedalaşma hakkı istedi. Barut, Haziran’da 6 aydan az ömrü kaldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından raporlansa da, tahliye için İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun raporunun gerekli olduğu belirtilerek Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Bu sırada, kalan günlerini evinde geçirmesini isteyen ailesinin sürdürdüğü çabaları duyan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, fenalaşarak Samatya Devlet Hastanesi mahkum koğuşuna kaldırıldığı zaman Muhlis Barut için, “Yapılması gereken bir şey varsa yapılsın” talimatı verdi.

Yargıtay’ın dosyayı öne alarak bir tedbir olan tutukluluğunu kaldırmaması üzerine tahliye olamayan Barut, tedavi gördüğü hastanenin mahkum koğuşunda hayatını kaybetti.

Gözyaşlarıyla toprağa verildi

Dün İstanbul’dan cenazesi İzmir’e getirilen Muhlis Barut için Onur Mahallesi’ndeki evinde cenaze töreni düzenlendi. Şirin Cami’ne götürülen Barut’un cenazesi, burada kılınan namazın ardından da Doğançay Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Babasının konulduğu cenaze aracının önünde oturan kızı Gönül Barut, “Abdullah Gül’den yardım istedim. Talimat verdi ama devlet bana sahip çıkmadı. Babasız kaldım. Bana cenazesini verdiler. Devlet duysun, üç günlük ömrünü evinde geçirsin istedim. Yanımda olsun istedim. Çok mu zordu bu? Çok mu zordu üç günlük ömrünü evinde geçirmesi. Ama ‘evrak’ dediler bunu yapmadılar” diyerek göz yaşı döktü.

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.