Müslüman Kendine Yakışanı Yapar

yorum yok
11 views okuma
22 Aralık, 2013

Müslüman Kendine Yakışanı Yapar Müslümanım Demek le Müslümanlık Olunmuyor Toplum Halen Nefsine uyarak insanalrı harcıyor olur olmaz yerlerde insanları kırıp geçiriyor şöle etrafımıza bakdıgımız anda Müslümanım diye geçinen aciz insan görmemiz pekde zor deyil şimdi size şunu soruyorum Müslümanım demek nasıldır .

Müslümanım demek iddia, Müslümanca yaşamak ispattır Çünkü bu şekilde şeytanın oyununa geliyorlar, ahiretlerini feda ediyorlar. Cuma namazına dahi gelmeyenler var, namaz, abdest, kurban hiçbir ibadetini yapmayan sözde müslümanları herkes gözüyle zahiren görür bunun için Haşa Allah olmaya gerek yok. Eğer derseniz ki; “Yapılan ibadetin samimiyetini sadece Allah bilir.” bu hususta hem fikiriz. Ecrini, karşılığını Allah verir derseniz bu da %100 doğrudur ama gözle görülebilen ibadetlerini dahi yapmayanı kul da görür, Allah da.

Netice olarak bilmek başka şey, bildiklerini tatbikat başka şeydir. Bilmek insanın sorumluluğunu arttırır. Ahirette hesaba çekilirken benimle, bir ilahiyat profesörünün hesabı aynı olmayacak veya köydeki bir insan ile benim veya şehirde ki bir müslümanın hesabı da aynı olmayacak.

Velhasıl kelam images ama sözde değil özde, gerçekte müslüman olmak, diğer din mensuplarından ayrılabilmek için, İslamın temel şiarı yani en temel göstergesi olan 5 vakit farz namazı, Ahir zamanda yani günümüzde aşikar kılmak ve göstermek durumundayız. Nafile namaz riya olmasın diye gizli kılmak evladır ama farzlar aşikar yapılmalıdır ki insanlar görsün örnek alsın. Yoksa Allah muhafaza “Benim kalbim temiz, namaz kılmama gerek yok!” fikrinde olanlar gibi şeytanın tuzaklarına düşen ve koca bir ömrü hiç uğruna heba edenlerden olmak hem büyük gaflet, hem de çok büyük zarar olur. Allah C.C.’ya, haşa “Sen kıl diyorsun, bu ibadeti şart koşuyorsun ama ben senden daha iyi biliyorum, kalp temizse ibadete ne gerek var!” hükmünde tenkit ve bizleri ve gördüğümüz ve göremediğimiz tüm mahlukat ile birlikte bütün bu kainatı yaratan Halık-ı Zülcelal’e büyük isyan olur. Allah muhafaza eylesin, böyle isyan edenler içinde Mahkeme-i Kübra’da büyük ceza, Cehennem-i Kübra kaçınılmaz son olur.

Muhtemelen ifade edilen husus, riya için, Dünyalık için, dindar gözükenlere, ibadet yapanlaradır ama bizim ölçümüz Kur’an ve Peygamber A.S.V. efendimiz olduğu için bu yanlış uygulamalar bize örnek olamaz, olsa olsa bir iş yanlış yapılırsa, halisane yapılmazsa ne olur, onun göstergesi hükmünde kötü örnek olur.

Allah bu aziz mübarek cuma gününün yüzü gözü hürmetine, Peygamber A.S.V. efendimizin hatırına, bizleri gerçekten Kur’an ve sünnete uygun, Rıza-i İlahiyi gözeterek yaşayan salih müslümanlardan eylesin inş.

Cumanız mübarek olsun,
Selam ve dua ile.

Doğrusunu ancak Allah bilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Allahü teâlâ imanı, kıymetli ve güzel olarak ...

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Geçimsizlikler, hep dinimizin dışına ...

Müslümanlarda Hor Görme Küçüklüğü Başladı,Aynı imânı paylaşanlar ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*