Nasıl Bir Eşle Evlenmeli

yorum yok
9 views okuma
19 Haziran, 2017

Nasıl Bir Eşle Evlenmeli Değerli Kardeşlerim Eş Tercihi Tabiki Vardır Ama Güzellik Aramak Yerine Ahlaki Güzeliğe Bakarak Bir Eş Seçimi Yaparsak Hem Bu Hayatımızı Kurtarmış OLuruz Hem Ahiret Hayatımızda Güzelikler İle Müjdelenmiş OLuruz.Nasıl Bir Eş Tercihi Yapmalıyız Güzelik ile sadece Bu Dünyada Rahat Edebilirsin Amma Yaşın 50 ye Gelince O Güzeliği Aynada Görürsen Ozaman Bu Dünyada Yaşamamış Sayılırsın.Gel Bu Hayatını Refah İçerisinde Yaşa Mümin gibi Yaşayaıp Mümine Gibi Ölmeye Varmıyız Kardeşlerim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bizi ikaz etmektedir­ler:

“Kadın, dört (hasleti) için; malı, şerefi, güzelliği ve dini (ne bağlı olduğu) için nikahlanılır. A iki eli tozla­nası, sen dindar olanla zafer bul”

(Müslim c. 4, s. 175).

Erkeklerin bu tercihi ön planda tuttuğunu öğrenen kadınlar, kendilerine bu istikamette çeki-düzen verir ve dindarca yaşama yolunu tutarlar. Erkeklerin bu hareketleri biraz da kadınların hidayetine vesile olur. Kadınların bozulmasında görülen ilerlemenin sebebini biraz da erkeklerin dindar kadınla evlenmeyi arzu etmemesinde aramalıdır. Zira sarmaşık; sırık bulmadıkça boyunu yükseltemez.

Allah’ın Resulü (s.a.v.) buyurmuştur:

“Saliha ve dindar bir hanımın kadınlar içersindeki durumu, karnı beyaz bir karganın, yüz karga içersin­deki durumu gibidir.”

Güzeller yaşlanmakla deri buruşup kırışmakta, renk sa­rarıp solmakta ve servi gibi boylar iki büklüm olmaktadır. Sırf bunların cazibesi altında verilen kararların yanlışlıkları, neden sonra anlaşılmakta ise de iş işten geçmektedir.

Bir kadının mal ve servetinin tesiri altında kalarak evlen­meye kalkan bir erkek, alacağı kadının malına sahip olmak için, kendine sahip olamamakta ve neticede paraya uşak, kadına köle durumuna gelmektedir. Zenginliği sebebiyle tercih edilen bir kadın, ideal bir zevce değil, iş veren patron ve emir ve­ren amir mevkiinde bulunur. Kendisi ile evlenen bir erkeği bu istikamette kullanır.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İstanbul Sohbet İstanbul Chat Siteleri İnsanların Artık Sitreslerini Atması ...

Ölümden Sonra Kabir Hayatı Sevgili Dostlarımız Bildiğiniz Üzere Dünyada ...

Huzurlu Bir Ortamda Huzurcan Gibi OLup Sevdiklerine Kardeşlerine Dostlarına Huzur ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*