Peygamber Şükrü Önemi

1 yorum
29 views okuma
22 Ekim, 2018

Peygamber Şükrü Önemi Anlatmak İstediğimiz Aslında Nasıl Bir Şükür İle Teslimeyet OLduğunu İzah Etmek İstiyoruz

Hz. Aişe (r.anha) anlatıyor: Peygamberimiz (asm) geceleri mübarek ayakları şişinceye kadar ibadet ederdi. Ben kendisine,

“Ey Allah’ın Resûlü, geçmişte işlenmiş ve gelecekte işlenmesi muhtemel bulunan günahlarını Allah Teâlâ bağışladığı halde niçin bu kadar yoruluyorsunuz?” dedim. Peygamberimiz (asm):

“Ya Aişe, Allah’a şükreden bir kul olmayayım mı?” buyurdu.

Peygamberimiz (asm) bu sözleri ile bazılarının zannettiği gibi Allah korkusu sebebi ile değil, Allah sevgisi ve zevki ile ibadet ettiğini ifade ediyordu. Peygamberimiz (asm)’in namazda en büyük zevki duyduğunu söylemesinin hikmeti bu idi. Hatta o, sabah namazının iki rekat sünneti hakkında: “O iki rek’at bana dünyadaki her şeyden daha çok sevimlidir.buyurmuştur.

Bir önceki yazımız olan Hz bilal habeşi Gelen Müjde başlıklı makalemizde borç, Hz bilal habeşi Gelen Müjde ve islami sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Dünya Sanki Hep Zenginlerin Müslümanların Aynı Topraklarda Kardeş Olarak ...

Meyve veren ağaç taşlanır meyve veren ağaç İnsanların Aynı Memlekete ...

Dini Allah'a Has Kılmak Neyi İfade Eder Dini Yaşamayıpta Dinin İçerisinden ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Sükürler olsun ki peygamber efendimizin ümmediyiz. RABBİM insallah Bizleri Işlah eyler de bizlerde namazımıza niyazımıza başlarız Bu güzel paylaşım için emeği gecen saygı değer abime Çok tsk ederim. Dostluğun Aile ortamının huzurun vede mutluluğun tek adresi nurmuhabbet.com islami sohbet sitesi Tüm gönlı güzel dostlarımızı aramızda görmekten gurur duyarız.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*