Sevginin Yol Alışı – Sohbet odaları – İslami sohbet

yorum yok
8 okuma
29 Aralık, 2011

Sevginin Yol Alışı
Kimi zaman sevgi seni alıp başka âlemlere götürdüğünde bırak önünde durma çünkü sonucu hidayettir. Bu yazıda anlatınlar gibi….

Yüreğimde kopan fırtınalara şahit olsaydın keşke. Bir gün bile olsa gözyaşlarımı silseydin. Kolumdan tutup kaldırsaydın beni düştüğüm bu çukurdan. Bir anne, bir baba, bir eş olma cesaretini sunabilseydin kendine ve daha sonrasında seni özleyen birine. Hayat hep fedakârlık ister insandan ve bencillikten kurtarır sen farkında olmadan. Yüreği temiz olan insan tüm kâinatı sığdırıverir küçücük görünen kalbine. (Ama yüreği temiz olan insan.)

Gözlerini hakikatlere açmış kul başına gelen mutlulukla şımarmaz, başına gelen musibete isyan etmediği gibi. İnkişaf eder tüm güzellikler tevekkül ipine sarılınca. ‘İnsan nasıl mecnun olur’ der bazen kendi kendine, Allah cc. kula kapısını açar ve sevgisiyle Yar eyler kendini. Bu muhabbete nail olan insan neyler geçici güzellikleri.

Namazda Kabe görünüverir hemen karşısında insanın. ‘Allah c.c. kulunu hesapsız şekilde rızıklandırır’ hadis-i şerifte söylendiği gibi. Allah cc. İnsanın kalbine sevgisini nakşeder ve ruhunu güzellikleri ile donatıverir bir anda. Bundan sonraki yaşam şükür için gelişir. Eller açıldı mı dergâhta Yaradan kulunu boş olarak nasıl geri çevirir. Dualara cevap hızla gerçekleşir ve kul gözyaşları içinde tekrar O’na sarılıverir.

Ne için yaratıldığını bilen insan tüm yaşantısını ona göre planlar. Ve uzanır sonsuzluğa bir adım daha. Güneş hızla doğar ve hızla batmaya başlar sanki zaman tünelinde. Kavuşmaya az kaldığını bilen kul, özlemin arzusu ve gözyaşları içinde tekrar secdeye kapanarak şükre devam eder.

Hakikatleri seyretmeden geçen günü günden saymaz olur insan. Hayal, boş söz ve boş fiiller bir bir çıkıverir hayatından. Yaşam gittikçe farklı lezzetlere bırakır kendini. Her bir gülüş faklı bir lezzet katar, her bir uyku yolculuktur gece sessizliğinde. Her bir lokma rızkın kesintisiz olarak geldiğinin habercisidir. Her bir doğum yoktan var edilmenin ispatıdır. Ölüm yeniden dirilişi ifade eder bu masum kalpte. Sevmenin ölçüsünü işte bu dergâhta öğrenir insan. Yaratılışın gayesini yana da öğrenir zaman içinde. Kimi zaman döne döne.

Gözyaşları yağmur gibi akar yanaklardan, sel olur gider. Kimi zaman acılar içinde kıvransak da çıkış, varış hep O’nadır c.c.
Tam hizmetkâr olamasak bile içimizin yanması Rahmete vesile olabilir. Bunun için her doğan güneş bir umut, her biten gün yeni bir başlangıç olabilir.

Her gün geçiyor, önüne geçmek mümkün değil, bunun için birbirimize hayırhah(birbirini hayra sevk eden) olmak lazım. Bir bitki her su içişinde dirilişi yaşadığı gibi birbirimizde dirilişi yaşamak gerek.

‘Müslüman, Müslüman’ın aynasıdır’ hadis-i şerifini hayatımıza inkişaf ettirebilmek duası ve çabası ile

Bir önceki yazımız olan Gerçeklesen (Bazı) KIYAMET Alametleri !!- Sohbet odaları - İslami sohbet başlıklı makalemizde (Bazı), Alametleri ve Gerçeklesen hakkında bilgiler verilmektedir.


Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Odalarında Söyleşi Yapalım Bizler Yalnızlığa Mahkum Olmuş ...

Bayanlarla Sohbet Etmek Değerli Kardeşlerim Googlede Bir Arama Yapmak İstedim ...

Mucize Doktor 14 Bölüm Ful İzle Mucize Doktor Dizisinde Bu Hafta Güzel Bir ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*