Sevişmenin Önemi Ve Anlayışı

yorum yok
10 views okuma
14 Aralık, 2013

Sevişmenin Önemi Ve Anlayışı.

CİNSEL TERAPİDE “EV ÖDEVLERİ” NELER?

Kişinin hem tek başına, hem de eşiyle birlikte uygulaması gereken; uyarılma noktalarının keşfedilmesi, mastürbasyon, masaj, cinsel birleşme teknikleri vb. çeşitli uygulamalara ev ödevleri denir.Danışanların özgün sorunlarına ve çiftlerin kişilik özelliklerine uygun ev ödevlerine örnek olarak; vajinismusta vajinanın kasılmasını engelleyici kademeli ödevler, erken boşalmada, boşalma kontrolünü sağlayan ödevler, cinsel istek bozukluklarında ise isteği artırıcı ödevler vb. verilebilir. Çünkü danışanların cinsel sorunlarını analiz etmesi bu sorunlarını çözdükleri anlamına gelmez. Sorunlar esas olarak cinsel egzersizler, mastürbasyon veya fiili cinsel ilişki içinde çözümlenebilir.

Ev ödevlerinde eşlerin aktif katılımı ve desteği cinsel terapinin başarısı için çok önemlidir. Çünkü cinsellik genellikle tek başına yaşanan bir olay değildir.

Ev ödevleri ile birlikte birey ya da çiftlere, cinsel ilişkinin sadece birleşmeden ibaret olmadığı, dokunmanın da cinsel haz verici olduğu, sertleşmenin zevk almak için mutlaka gerekli olmadığı, sertleşme olmadan da cinsel haz alınabileceği, sertleşme için ise yeterli cinsel istek ve uyarılma gerektiği ancak korku, kaygı, yetersizlik duygusu vb. olumsuz duyguların cinselliği kolayca etkileyebileceği anlatılarak, her eşin cinsellik ve cinsel duyguları hakkında daha çok konuşması ve daha çok birbirlerine dokunmaları sağlanmış olur.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Mutlu Olmanın ilişkilerin 8 sırrı. Mutlu çiftlerin sırlarının ne ...

Kadınların cinsel fantezileri Nelerdir ve Nasıl Olur. Fanteziler dünyasında ...

Masturbasyon, cinsellik içgüdüsünden kaynaklanan bir davranış olarak, ikili ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*