Skype tanımadığım kişiler mesaj atmasın

yorum yok
13 views okuma
1 Haziran, 2013

Skype tanımadığım kişiler mesaj atmasın

Daha önce de bahsettiğimiz gibi gerekli ayarlamaları yapmazsanız eğerskype listenizde olmayan kişiler hem mesaj atabilir hem de sizi arayabilirler. Tanımadığım kişiler mesaj atmasın diyorsanız skype gizlilik ayarlarından bu durumu çözebilirsiniz. Daha önce işlediğimiz konudaskype’ta listenizde olmayan kişilerden gelen aramaları engellemeyi göstermiştik. Şimdi anlatacağımız ayar ise hem listenizde olmayan kişilerden gelen aramaları hem de mesajları engellemenizi sağlayacak. Yani tek bir ayarla listenizde olmayan kişilerden gelen mesajları ve aramaları kapatabilirsiniz. Bunun için üst menüden araçlar, seçenekler sonra da gizlilik’i seçtikten sonra “herkesin benimle iletişim kurmasına izin ver” ya da “sadece kişi listemdekilerin benimle iletişim kurmasına izin ver” seçeneklerini işaretleyebiliriz.

Konu başlığımız tanımadığımız kişilerden gelen skype mesajlarını engelleme olduğu için bize uygun olan “sadece kişi listemdekilerin benimle iletişim kurmasına izin ver” seçeneğini işaretleyip kaydet der ve çıkarız.

Eğer istediğiniz sadece listenizde olmayan kişilerden gelen anlık iletileri engellemek ise o zaman “anlık mesajlar  & sms” bölümünden anlık mesaj seçeneklerine girip “sadece kişi listemdekilerin bana anlık mesaj göndermesine izin ver” seçeneğini işaretleyip kaydet diyin.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İstanbul Sohbet İstanbul Chat Siteleri İnsanların Artık Sitreslerini Atması ...

Ölümden Sonra Kabir Hayatı Sevgili Dostlarımız Bildiğiniz Üzere Dünyada ...

Huzurlu Bir Ortamda Huzurcan Gibi OLup Sevdiklerine Kardeşlerine Dostlarına Huzur ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*