Tencere Dibin Kara-İslami Sohbet

yorum yok
1 views okuma
7 Eylül, 2012

Irak’ı işgal ederek istedikleri şekli verenler Suriye’de ellerini ateşe sokmadan istedikleri sonucu almanın hesabı içindeler. ABD ve İsrail’in bölgemiz ülkelerine yönelik planları sadece Irak ve Suriye’den ibaret değil. Sırada İran’ın olduğunu gizlemeye bile ihtiyaç duymuyorlar. Her fırsatta İran’ı vuracaklarını açıklıyor, birde İran’ın uslu çocuk olmasını istiyorlar. Bu bakımdan bölgemizdeki gelişmelerin önünde ya da içinde olan söz konusu bu iki ülkenin bulunduğunu görmeden olayları doğru değerlendirmek mümkün olmaz. Bölge ülkeleri arasındaki ihtilaflarda bize ait bölgede başkalarının söz sahibi olmasına fırsat veriyor. Bölgemizin geleceğine bölge ülkelerinin karar verebilmesi için öncelikli olarak aralarındaki bir takım ayrılıkları bir kenara itmek durumundadırlar. Aksi halde kendi aralarındaki ihtilaflara takılıp kalanlar bölgemiz üzerinde planları olan Siyonist ve emperyalist güçlere istemeyerek de olsa yardımcı olunmaktadır.

Özellikle Türkiye, İran, Irak ve Suriye bu oyunun farkına varmak, bir takım küçük hesaplar uğruna yabancı güçlerin işini kolaylaştıracak adımlardan kaçınmaları gerekiyor. Bu noktada bölge ülkelerini birbirlerine karşı kışkırtanlarında Siyonist ve emperyalistler olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü, bu güçler işlerini kolaylaştırmak için bölge ülkelerini birbirine karşı kışkırtmakta, zaman zaman terör belasını gündeme sürerek meşgul etmektedirler. PKK terör örgütünün Kuzey Irak’a yerleştirilmesi dört ülkeyi meşgul etmeye yetmektedir. Terör örgütünün karargahı Irak toprakları üzerinde olduğu için Türkiye ile bu ülkenin arası gerilmektedir. Bu arada İran’a yönelik planları gereği bu ülkede terör örgütünün bir başka kolu yoluyla uğraştırılmaktadır. Yarın İsrail-ABD ortaklığının bu ülkeye yönelik bir müdahalesi söz konusu olduğunca önce terör azdırılacaktır. Kısacası oynanan oyunu doğru okumak için görünenlerin görünmeyenini, söylenenlerin söylenmeyenini birleştirmek gerekiyor.

Bölgemizde Suriye olayları ile başlayan gelişmeler bölge ülkelerini şimdilik diplomatik alanda karşı karşıya getirmiş, ancak çatışmaya varma ihtimali de bulunmaktadır.

Bunun planları uygulamaya konulmuş bulunuyor.

Söz gelimi düne kadar PKK’ya karşı Türkiye le birlikte hareket eden İran, Irak ve Suriye PKK saflarında yer almışlar, aldırılmışlardır. Türkiye terörle mücadelede yalnız bırakılmıştır. Bu ilk adımdır. İkinci adım ise Türkiye ile İran’ın karşı karşıya getirilmesidir.

Bu noktada geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen daha sonra Irak’a geçen ABD’li senatörler John McCain, Joe Lieberman ve Lindsey Graham Bağdat’ta gazetecilere yaptıkları açıklamada,”İran’ın silahları Irak üzerinden Suriye’ye gidiyor” diyerek İran’ı hedef gösteriyorlardı.

O toplantıda olup, “İran silahlarının Irak üzerinde Suriye’ye gittiğini söylüyorsunuz ama, sizin Irak’ta bıraktığınız silahların önemli bir bölümü PKK terör örgütüne kimler tarafından ulaştırıldı?” diye sormak isterdim.

Kaldı ki PKK terör örgütüne ABD’nin silah temini bir defadan ibarette değildir. PKK terör örgütünden kaçarak emniyet güçlerine teslim olan itirafçıların bu yöndeki itiraflarından kısa bir bölüm aktardığım takdirde ABD’nin nasıl ikiyüzlü bir tavır sergilediği görülecektir.İşte itirafçılardan bazı cümleler:

“Kandil’deki Kortek Kampı’na 28 Aralık 2006’da 3 zırhlı ABD askeri aracı geldi. Bize 100’er adet M-16 Amerikan piyade tüfeği bulunan 3 adet sandık indirdiler. Silahların tümünde dürbün ve bomba atar takılıydı.”

ABD’li üst düzey komutan ayda bir kez helikopterle Kandil’e gelerek Murat Karayılan ile görüşüyordu. ABD’liler Osman Öcalan’a çanta dolusu para getiriyordu.

PKK, ABD’den silah, KDP ve KYB’den ise lojistik destek alıyor.

ABD işgalinden sonra Irak Ordusu’na ait silah ve mühimmat PKK’nın eline geçti.”

Benzer pek çok bilgi gazetelere daha öncede yansıdı. İşte bu bilgiler ABD’nin Suriye konusundaki tavrını sadece seçimlerle izah etmek kendimizi kandırmaktan öte bir anlam ifade etmez. Yani ABD’nin İran yada bir başka bölge ülkesini itham etme hakkı olamaz. Çünkü, esas dibi kara olan, olayların sorumlusu kendileridir.

 dini sohbet,dini sohbet odaları,dini chat,dini sohbetler,dinisohbet,dinichat,dini sohbet siteleri,islami sohbet,nur sohbet,nur chat,seviyeli sohbet,muhabbet,nur sohbet odalari,nur chat odalari


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Merhaba Değerli islami sohbet siteleri İle En Güzel Arkadaşlıklara Merhaba ...

Dostluk Ve Saygı Sevgi İle Geliyoruz Kardeşliğe Önem Verenlerin Sitesi Haline ...

Sanma Mutlu Olursun Hayata Yersiz Zamansız Mutluluklar İnsana Tarafsız Duygular ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.