“Toprak satışı ekonomideki istikrarsızlığın ispatıdır”

yorum yok
7 views okuma
19 Ağustos, 2012

Ortadoğu’da haritaların yeniden çizilmeye çalışıldığı bir dönemde bulunduğumuzu belirten Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, “On yıldır istikrarlı bir ekonomiden bahsedenlere, toprak satışından gelecek mali imkanlara neden mecbur kaldıklarını hatırlatmak bizim görevimizdir” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, yaptığı yazılı açıklamada ülkede ekonomik anlamda bir durgunluğun yaşandığını belirterek, “Yaşanan durgunluk, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir olmayan yolun sonuna yaklaşmış olduğunun bir göstergesidir. İç talebin artmayıp ihracatın azalması, bütçe gelirlerinin azalıp açığın büyümesi, hükümetin kalıcı ve ciddi çözüm üretme iradesinin olmadığını ispatlamaktadır” dedi.

Aydın, günü kurtaran politikalara bir yenisini ekleyerek zaman kazanmak isteyen hükümetin, yerel seçimleri öne çekmek istemesini de bu bağlamda değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Borçlanma ihtiyacının artması ve bunun seçim ekonomisi üzerinden karşılanmak istenmesi milletimizin sırtına yeni yükler getirecektir. Faturasının çok ağır olacak bu uygulamalar engellenmez ise, dış güçlerin eline bakmaya borca esir olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. “Ortadoğu coğrafyasında haritaları yeniden çizilmeye çalışıldığı bir dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı başaramayan bir Türkiye, kullanılmaya daha müsait bir duruma sürüklenecek ve emir almaya devam edecektir” diyen Aydın, devamında şu açıklamayı yaptı: “Toprak satışının onaylanması da, emir alma düzeyinin hangi boyutlara geldiğini göstermek açısından önemlidir.

On yıldır istikrarlı bir ekonomiden bahsedenlere, toprak satışından gelecek mali imkanlara neden mecbur kaldıklarını hatırlatmak bizim görevimizdir. Özelleştirme gelirleri borcun faizine yetmediği gibi, toprak satışından elde edilenler de bu mantıkla devam edildiği sürece borcun faizine yetmeyecektir. Bu yüzden milletimiz, ekonomideki istikrar oyununa aldanmamalı, tedbiri elden bırakmamalıdır”

View the original article here


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

2015 Seçimini Kim Kazandı Kazanan Parti Olmadı Kazanan Türkiye oldu ve ...

1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin hazırlıkları başladı akp mh hdp ...

Uzmanlar Kara Turp Böbrek tAşı Na Çok iyi Geldiğini Ve Böbrek ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*