TSK Zeki ES’e Sahip Çıktı

yorum yok
1 views okuma
4 Ağustos, 2012

Çukurca’da yola döşenen mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit olmasıyla ilgili davanın tutuksuz sanığı Tuğgeneral Zeki Es’in görev süresi 1 yıl uzatıldı

 

  • Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden açıklandı.

55 general ve amiralin emekliye sevk edildiği kararda 33 general ve amiralin görev süresi bir yıl uzatıldı. Görev süresi bir yıl uzatılan generallerin arasında kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim dikkat çekti.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 28 Mayıs 2009 tarihinde yola döşenen mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit oldu. Mayın patlamasıyla ilgili GES Komutanlığı’nın resmi uydu telefon kayıtlarında Es’in 3 ayrı telefon görüşmesi kamuoyuna yansımıştı. Görüşmelerde Es, komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya’ya mayınları bizzat kendisinin döşediğini itiraf ediyordu. Bu görüşmelerin basına yansımasının ardından sorumlular hakkında askeri mahkemede dava açıldı. Dava kapsamında Tuğgeneral Es tutuklandı. Bir süre tutuklu yargılanan Es tahliye edildi. Tuğgeneral Es’in tutuksuz yargılanmasına devam ediliyor.

SİLVAN SALDIRISINDA TANIK OLARAK DİNLENEN GENERAL

Görevi uzatılanlar arasında Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde, 14 Temmuz 2011’de teröristlerin düzenlediği saldırıda 13 askerin şehit olmasına ilişkin askeri mahkemede açılan davada tanık olarak dinlenilen Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu da yer alıyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

[caption id="attachment_9976" align="alignleft" width="180"] ...

Türk Silahlı Kuvvetleri, muvazzaf (daimi)/sözleşmeli subay ve astsubay ile uzman ...

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*