Ümidini Kesen İnsanlar Topluluğu

yorum yok
8 views okuma
5 Ocak, 2019

Ümidini Kesen İnsanlar Topluluğu

Bazen Bir Yerde Oturur kene Karşınıza Çıkar Bilir Kahved Olsun Yada Başka Yerde Olsun Dinin Adını Dahi Telafus Etmeyen İnsanlar İslami Sohbet Paylaşımlarda Bulunmaktan Kaçınan Çok Arkadaşlarımız Vardır Şöle Düşünürsek Aklıma Bir Dua Geldi Çok Önemli Ve Açıklamalı Aslında.

Müminlere Dua, Kafirlere Beddua

Hz. Nûh’un müminlere duası, kafirlere ise bedduası Allah Teâlâ katında karşılık bulmuştur. Kur’ân’da bu durum şöyle ifade edilmiştir: “Nûh’u da hatırla! Hani o daha önce Bize dua etmiş, Biz de onun duasını kabul etmiştik.”[85] “Vaktiyle Nûh da Bize niyazda bulunmuştu. Biz ise ona ne güzel cevap verdik. O’nu ve ailesini o büyük felaketten kurtardık.”[86]

Hz. Nûh’un kıyamete kadar geçerli olacak duası: “Ya Rabbi! Beni, anne-babamı,  mü’min olarak evime girenleri, mü’min erkekleri ve mü’min kadınları bağışla. Zalimleri ise daha da perişan eyle”[87] idi. Bizler için bu duanın kabul olmasının tek yolu mü’min olmak, mü’min olarak yaşayıp öylece ölmektir. Kafirlere bedduası ise: “…Allah’ım yeryüzünde bir tane bile kafir bırakma, hatta onların zürriyetlerini bile yok et. Zira onlar ancak kafir doğururlar…”[88] şeklinde olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Sitelerinde Nasıl Sohbet Edilir başlıklı makalemizde bedava sohbet, mobil chat ve Mobil Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Dünya Sanki Hep Zenginlerin Müslümanların Aynı Topraklarda Kardeş Olarak ...

Meyve veren ağaç taşlanır meyve veren ağaç İnsanların Aynı Memlekete ...

Dini Allah'a Has Kılmak Neyi İfade Eder Dini Yaşamayıpta Dinin İçerisinden ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*