Yazılı İslami Sohbet Odaları

yorum yok
6 views okuma
1 Nisan, 2018

Yazılı İslami Sohbet Odaları

Her Geçen Zamanda Artan Teknolojilerde Artık Yazılı  İslami Sohbet Yapmak Neredeyse imkansız Bir Hale Geliyor Kişiler Sosyal Ağalarda Buluşup Sadece Nasılsın iyimisinden daha ileri gidemediklerini gördüm ve artık çok daha kolay bir şekilde sohbetinizi ve bilginizi artırma imkanı sizde elde edin ve sesiz kalıpda dahada bilginizi eksiltmeyin.

Dini Sohbet Yazılı Dini Bilgilerinizi Güncel Bir Hale Getirmek için yoğunlukla çalıştık sizlerin daha özgün bilgi etmeniz için Herşeyi düşünüp yazılı sohbet ederek ilahi dinleme imkanı sunmaktayız bununla beraber islami oyun kanallarında canınız sıkılmadan yarışıp bilginizi artıra bilirsiniz.

 

Sohbet ehli yoksa
Sohbet ehli âlim bulunmadığı zaman, eskiden yaşamış, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını okumak gerekir. Bir âlimin kitabını okuyan, yarı yarıya onunla sohbet etmiş sayılır.

İlminden, iyi ahlakından istifade edilen salih bir arkadaş bulunca, ona lüzumlu hürmeti göstermelidir! Onun can ve malını, kendi can ve malından önce tutmalıdır! Ayıplarını araştırmamalı, aybı olsa bile görmemeli ve kimseye söylememeli, hatta kendi kendine aybını düşünmemeli, unutmalıdır! Sözüne itiraz etmemeli, asla münakaşaya girmemelidir! Aleyhinde konuşan olursa, uygun şekilde susturmalı, alınacağı veya üzüleceği bir söz söylememelidir! Suizanda bulunmamalı, uygunsuz hareketlerini dalgınlığa veya unutkanlığa yormalıdır! Yani bir mazeret arayıp suçsuz olduğunu kabul etmelidir; çünkü güzel ahlak sahibi, insanları mazur görür. Onların kusurlarını meydana çıkarmaz

 

 


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Kulukta Yarışmak Dini Sohbet Müslüman Alemi Hayatı Boyunca Zaten Bir Yarış ...

Sevgi Göstermenin Önemi Değer Siz Sandığınız İnsanlar Öyle Zaman Geliyor ...

Almanya Sohbet Odası Almanya Sohbet Odaları Gurbet Hasreti Çeken ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*