Yılmaz Baba’nın Çiftliği

yorum yok
5 views okuma
11 Eylül, 2012

Van İl Jandarma Özel Harekât Tabur’unun içinde Mayıs 2012 tarihinde Van JÖH Tabur Komutanı BNB. YILMAZ DEMİRELLİ tarafından usulsüz ve emirlere aykırı olarak mini bir hayvanat bahçesi oluşturulmuştur. İçinde “ dövüş horozu, keklik, tavşan, güvercin, tavuk, keçi, koyun” vs. hayvanlar bulunan bu hayvanat bahçesi JÖH taburu askerlerince “Yılmaz Baba’nın Çiftliği” diye anılmaktadır. Bu hayvanat bahçesinde 24 saat askere nöbet tutturulmakta, buranınbakımı, hayvanlarındışkılarının temizliğivs. işlerde askerlerimiz kullanılmaktadır.
Civar illerde terör örgütüne darbe üstüne darbe indirilip onlarca terörist etkisiz hale getirilirken, Van İl Jandarma Özel Harekât Taburu’nun son bir senedir terörle ve teröristle mücadele adına hiçbir başarısının olmaması acaba tesadüf mü? Yoksa tabur komutanını meşgul eden daha önemli işler mi var? Örneğin, hangi parayla ve bütçeyle oluşturulduğu belli olmayan, hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan, hangi mantıkla askere angarya olan bu hayvanat bahçesiyle uğraşıyor olabilir mi?
Anlaşılan o ki sayın komutanımız yanlış meslek seçmiş, aslında hayvanat bahçesi müdürü olacakken hasbelkader JÖH tabur komutanı olmuştur. Yoksa sayın komutan çocukluğunda okuduğu Bremen Mızıkacıları hikâyesinden etkilenerek terörle mücadeleyi horozlarla, kedilerle mi yürütmeyi düşünmektedir. Bu durum karşısında gülelim mi? Ağlayalım mı? Biz de bilmiyoruz.

KAYNAK: www.pasakeyfim.net


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

[caption id="attachment_9976" align="alignleft" width="180"] ...

Türk Silahlı Kuvvetleri, muvazzaf (daimi)/sözleşmeli subay ve astsubay ile uzman ...

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, ...

YorumlarBu yazı yorumlara kapatılmıştır.