Onlar Ölüme Gülerek Koştular

yorum yok
33 views okuma
6 Kasım, 2018

Onlar Ölüme Gülerek Koştular

Bir An Düşünmeden Koşarak Gidiller Korku Nedir Bilmeden Severek Gidenlerdi 15 Liler Değerli Kardeşlerim Mesela Memleket Vatan Olursa Asla Çekinmeden Kurşunlara Koşarak Giden Bir Milleten Bahsediyorum Rabim Mekanlarını Cennet Eylesin.

 

Ellerindeki Kınayla Koşdular

Savaşta bu kanlı cepheden daha geride olan toy, çocuk yaştaki Osmanlı askerleri savaşın çok şiddetli yaşandığı bölgeye kendilerinin de gidip savaşmak istediklerini komutanlarına söylemişler ve çok arzulamışlardı. Bu ısrarlara da dayanamayan komutan bu çocuk yaştaki askerleri ölüme gönderdiğini bile bile bu mert çocukların isteklerini kabul etmek zorunda kalmıştır.
Normal bir insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şekilde ateşin ortasına gitme istekleri kabul edilen gençler sevinç çığlıkları atmışlardır. Çünkü savaşa değil bile bile ölüme gittiklerini kendileri de biliyorlardı. Çünkü gidenlerin hepsi de şehitlik mertebesine yükselmişti.
Hey on beşli türküsü de işte bu bile bile ölüme koşan, coşan 15 – 20 yaşlarındaki fidanların acıklı ama bir o kadar da gururlu şehadetlerinin gerçek hikayesidir.
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı, on beşliler gidiyor, nişanlıların, sevdiklerinin gözleri yaşlı…
O dönemde vatanı için, dini için, seve seve ölüme giden 15 yaşındaki gençlerle, günümüzdeki 15 yaşındaki gençleri karşılaştırmak gerekirse, söyleyecek o kadar çok şey var ki. Nereden başlasak, ne söylesek insanın hafsalası almıyor. Nur içinde yatın cesur 15’liler.

Bir önceki yazımız olan Sohbet lal En Güzel Dostlukların Mekanı başlıklı makalemizde Bedava sohbet lal, mobil sohbet lal ve sohbet lal hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

GuzellerSohbet Kalbi Güzel Atanalrın Buluşma Noktası Bizle Hayatı Paylaşmaya ...

Yeni Nesil Sohbet Siteleri Aydınlık Ve Tertemiz Bir Toplumda Seviyeli Sohbet ...

Gördükce Sevesim Geldi Seni Sustukça Gözlerine Bakınca Sanki Ağlayacak Gibi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*